Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Інформація (латинське informatio –,,роз’яснення”,,,уявлення”) – документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються в суспільстві й державі та навколишньому природному середовищі.
Інформація з обмеженим доступом за своїм правовим режимом поділяється на конфіденційну та таємну.
Конфіденційна інформація - це відомості, які знаходяться у володінні, користуванні або розпорядженні окремих фізичних чи юридичних осіб і поширюється за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов
Таємна інформація - це інформація, що містить відомості, які становлять державну та іншу передбачену законом таємницю, розголошення якої завдає шкоди особі, суспільству та державі.
До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження. Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини.
Відповідно до Ст. 10 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто. Крім того, кожна особа має право:
-знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються,
як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються;
-вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації про себе, збирання,
використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону.
Розпорядник інформації про особу, тобто той, хто цю інформацію збирає, зберігає і використовує, зобов'язаний:
-надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується;
-використовувати її лише з метою та у спосіб, визначений законом;
-вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб;
-виправляти неточну та застарілу інформацію про особу самостійно або на вимогу осіб, яких вона стосується.
Зберігання інформації про особу не повинно тривати довше, ніж це необхідно для досягнення мети, задля якої ця інформація збиралася.
Конфіденційна інформація юридичної особи
Інформація, яка міститься в договорах, контрактах, листах, звітах, аналітичних матеріалах, виписках з бухгалтерських рахунків, схемах, графіках, специфікаціях і інших документах, що фігурують в діяльності юридичної особи. Розголошення даних, що містяться в таких документах, може бути використано конкурентами і, відповідно, завдати економічної та іншої шкоди юридичній особі.
Дата публикования: 2015-02-03; Прочитано: 820 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!