![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
, де
– властиві вектори матриці A, які задовольняють вимогам
.
Загальний розв’язок рівняння стану неперервної системи - .
Загальний розв’язок рівняння стану дискретного представлення неперервної системи -
.
Наближення Паде - загальний розв’язок рівняння стану дискретного представлення неперервної системи.
або
Загальний розв’язок рівняння стану дискретної системи
Стійкость систем керування -- здібність системи керування повертатися у стан рівноваги після зникнення зовнішніх сил, які вивели її з цього стану.
Стійкість лінійних систем -- не залежить від величини збудження, тобто система, стійка при малих збудженнях буде стійкою і при великих збудженнях
Незбуджений рух системи -- заданий рух системи, який визначається законом зміни координат системи
Стійкий заданий рух -- рух зветься стійкий, якщо внаслідок прикладення зовнішніх сил, які потім знімаються, збуджений рух через деякий час увійде у задану область.
Асимптотично стійкий рух -- незбуджений рух визначається як асимптотично стійкий, якщо
Достатня умова стійкості системи -- корені характеристичного рівняння повинні мати від'ємні дійсні частини.
Необхідні умови стійкості -- умови, при яких коефіцієнти диференційного рівняння при всіх будуть більше нуля.
Межа області стійкості -- якщо всі корені характеристичного рівняння будуть мати від'ємні дійсні частини, то їх зображення на комплексній площині будуть знаходитись зліва від уявної осі, тобто у лівій півплощині, а уявна вісь є межею області стійкості.
Критерії стійкості -- методи, які дозволяють дати відповідь про стійкість системи без визначення самих коренів характеристичного рівняння.
Стан рівноваги -- Рівняння
Незбуджений рух системи стійкий, якщо при заданому скільки б воно мале не було, існує таке
, що при початкових умовах
у подальшому руху
виконуються умови
.
Критерії стійкості -- методи аналізу стійкості, які дозволяють дати відповідь про стійкість системи без визначення самих коренів характеристичного рівняння.
Перший метод Ляпунова -- метод визначення стійкості, який дозволяє визначити умови збіжності по лінеаризованим рівнянням, коли поведінка системи розглядається поблизу робочої точки при малих відхиленнях.
Знаковизначена функція -- функцiя , яка у всiх точках деякої областi навколо координат зберiгає один i той же знак та нiде не перетворюється у нуль, крiм тiльки самого початку координат
Знакопостійна функція -- функцiя , яка зберiгає один i той же знак, але може перетворитися у нуль не тiльки у початку координат, але i у других точках розглянутої областi.
Знакозмінна функція -- функцiя, яка може мати рiзнi знаки у даної областi навколо початку координат.
Другий метод Ляпунова -- прямий метод визначення стійкості, заснований на розгляданнi поведiнки спецiальної функцiї (функцiї Ляпунова) навколо початку координат у областi параметрiв стану.
Градiєнт функцiї --
Функція Ляпунова -- будь-яку функцiю , яка тотожно перетворюється у нуль
, при
, якщо у неї у якостi величин
взяті вiдхилення змiнних стану системи у перехiдному процесi
Квадратична форма -- або у матричних формах
Необхiдна та достатня умова стiйкостi дискретної системи -- умова, яка встановлює факт , тобто належність коренів характеристичного рівняння
Алгебраїчні критерії стійкості -- критерії, які дозволяють по коефіцієнтах характеристичного рівняння замкненої системи визначити,чи всі корені знаходяться у лівій півплощині, не розв'язуючи самого рівняння.
Статичний коефіцієнт лінеаризації нелінійного елементу -- відношення
Зображуюча точка -- координати деякої точки функцій у просторі стану
.
Фазова траєкторія -- Крива, яка відображає рух зображуючої точки у фазовому просторі при зміні часу (розглядається як параметр)
Метод припасовування -- метод розв’язання лiнiйних диференцiйних рiвнянь у загальному виглядi окремо для кожної дiлянки процесу шляхом стикування рiшень одне заодним.
Функцiя послідовності -- функцiональний взаємозв'язо , закон точкових перетворень для нелiнiйної системи.
Характеристичний вектор умовно розімкненої системи —
Характеристичний вектор умовно розімкненої системи —
Приріст аргументу характеристичного вектора лівого кореню — при зміні частоти від до
кінець вектора
повертається на кут
проти годинникової стрілки, тобто у додатному напрямку
Прирiст аргументу характеристичного вектора дискретної системи — при змiнi у межах
приріст аргументу складає
Критерій Михайлова — система автоматичного керування буде стійкою, якщо годограф Михайлова , при зміні
від
до
, послідовно пройде
квадратів проти годинникової стрілки, починаючи від додатної дійсної осі, ніде не перетворюючись у нуль.
Критерій Михайлова для дискретних систем — для стiйкості дискретної системи автоматичного управлiння необхiдно i достатньо, щоб годограф Михайлова переходив у додатньому напрямку
квадрантів при змiнi частоти вiд
до
нiде не перетворюючись у нуль, починаючись та закiнчуючись на дiйснiй пiвосi.
Критичний коефіцієнт передачі — значення , при якомугодограф
пройде через початок координат, тобто вихід системи на межу стійкості.
Критерій Найквіста — система автоматичного управлiння, стiйка у розiмкненому станi, буде стiйкою у замкненому станi, якщо амплітудо-фазо-частотна характеристика розiмкненої системи (годограф Найквiста) при зміні частоти вiд від
до
не охоплює точку
.
Критерій Найквіста — для дискретної системи нестійкою у розімкнутому стані — для того, щоб замкнена цифрова дискретна система, яка має у розiмкнутому станi полюсiв у комплексної площинi
, була стiйкою, необхiдно i достатньо, щоб годограф
охоплював у додатному напрямку точку
разiв при змiнi частоти вiд
до
.
Частота зрiзу — частота при якої модуль
дорiвнює одиницi
Частота — частота, при якої фазовий кут дорiвнює
, тобто при якої
перетинає вiд'ємну дiйсну вісь.
Запас стiйкостi за модулем — характеризується відстанню між частотою та критичною точкою
.
Запас стiйкостi за фазою — характеризується кутом по дузi кола одиничного радiусу мiж частотою зрiзу
та критичною точкою
.
Мiра оцiнки запасу стiйкостi за амплітудою — показник, який показує на скільки може бути збільшено коефіцієнт пiдсилювання
Аналiтичний засiб визначення параметрiв автоколивань — метод визначення амплітуди та частоти стійкого режиму автоколивань у нелінійних системах на основі розв’язання характеристичного рiвняння замкненої системи .
Графiчний спосiб визначення параметрiв автоколивань — метод визначення амплітуди та частоти стійкого режиму автоколивань у нелінійних системах на основі розв’язання характеристичного рiвняння замкненої системиу вигляді
Частотний спосіб визначення автоколивань — метод визначення амплітуди та частоти стійкого режиму автоколивань у нелінійних системах на основі розв’язання характеристичного рiвняння замкненої системиу вигляді
Залежності параметрів автоколивань від параметрів ai системи — визначається із характеристичного рівняння замкненої системи
Коефіцієнти гармонічної лінеаризації при несіметричних автоколиваннях — залежність не тільки від амплітуди автоколивань, але і від зміщення.
Абсолютна стійкість — умови виконання при будь-якому значенні
у нескінченному інтервалі. При цьому стійкості можна визначити із двох умов:
Структурно нестiйкі системи — системи, для яких ступень передаточної функцiї
умовно розiмкненої-системи дорiвнює її порядку
, є структурно нестiйкими, якщо порядок астатизму не менше двох.
D -розбиття — рiвняння гіперплощини, яка подiляє гіперпростiр коефiцiєнтiв на ряд областей, якi вiдповiдають кiлькостi коренiв в лiвій пiвплощині комплексної змiнної.
Цільова функція якості – міра оцінки якості системи керування у порівнянні з іншими системами керування однакового призначення як математичний вираз результату дії процесу.
Принцип відповідності міри якості – принцип, який полягає у здібності міри якості відображати властивості системи через свій характер та вагові коефіцієнти таким чином, щоб оптимізація цільової функції забезпечувала найбільш успішне керування процесом.
Принцип керованості – принцип, який полягає в тому, що цільова функція, як математичний вираз результату дії процесу, повинна бути побудована на змінних стану процесу керування, які контролюються системою.
Задача аналізу процесу керування – встановити, який вплив виявляє структуру системи та значення її параметрів на процес керування та показники якості процесу керування, а також встановити, наскільки та чи інша система задовольняє вимогам, які до неї пред`являються.
Показники якості — деякі числові оцінки властивостей системи у динамічних та статичних режимах при дії на систему типових впливів.
Максимальне відхилення керованої величини –максимальне відхилення керованої величини , яке має місце при коливальних перехідних процесах.
Швидкодія системи керування (часу регулювання ) — час, який витрачає система при переході із одного сталого стану при
до другого сталого стану.
Непрямі (посередні) методи оцінки якості — методи оцінки якості, за допомогою яких можливо зв`язати показники якості з параметрами системи
Практичний час регулювання – прямий показник якості перехідного процесу, який визначається часом, за який система входить у деяку зону, яка визначає точність системи (похибку системи) у сталому режимі.
Коливальність перехідного процесу -- прямий показник якості перехідного процесу, який визначається числом коливань керованої величини навколо нового сталого значення
за час
, періодом
або частотою
цих коливань, а також логарифмічним декрементом згасання
, який показує швидкість згасання перехідного процесу.
Логарифмічний декремент згасання — прямий показник якості перехідного процесу, який визначається кількістю умовних коливань, амплітуда яких згасає у разів.
Прямими показниками якості — показники якості, які безпосередньо обчислюються по кривій перехідного процесу незалежно від того, як вона була здобута, чи експериментально, чи теоретичною
Сталий режим — режим роботи системи, який визначається сталими значеннями всіх похідних вхідного впливу та параметрів системи.
Статичний режим — режим роботи системи, при якому після закінчення перехідних процесів всі похідні дорівнюють нулю.
Теорема про кінцеве значення оригіналу — кінцеве значення оригіналу визначається співвідношенням
Похибкою системи по положенню – стала похибка системи при дії ступінчатого впливу.
Швидкісна (кінематична) похибка — стала похибка системи при дії впливу, який характеризуються значенням першої похідної , а всі інші похідні якого дорівнюють нулю.
Похибкою за прискоренням — стала похибка системи при дії впливу
Коефіцієнтами похибки — стала похибка системи при дії поліноміального впливу, який має довільну форму i може бути описаний кінцевим числом сталих похідних, визначається як .
Добротність системи по положенню — .
Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 431 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!