![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Правове регулювання профілактики злочинності полягає у визначенні в законодавчих та інших нормативно-правових актах поняття, завдання та мети профілактики злочинності, суб’єктів профілактики злочинності та їх компетенції, основних форм та методів профілактичної діяльності.
Профілактика злочинності є напрямом діяльності визначених суб’єктів і спрямована на виявлення, усунення чи нейтралізацію причин та умов злочинності, а опосередковано, через ці чинники і на зниження рівня злочинності.
Сутність правового регулювання полягає в тому, що правові норми визначають та стимулюють соціально корисну поведінку й передбачають юридичну відповідальність за вчинення правопорушень.
Правові акти визначають поняття, завдання й мету профілактики злочинності, порядок, форми й методи здійснення цієї діяльності, функції, завдання різних її суб’єктів, порядок взаємодії між ними.
Закони й інші нормативні акти забезпечують суворе дотримання особистих і майнових прав, законних інтересів громадян, щодо яких проводяться профілактичні заходи.
Запобіжна роль права полягає в такому регулюванні суспільних відносин, при якому наявні детермінанти злочинності усуваються, послаблюються чи нейтралізуються.
Ефективне правове регулювання профілактики злочинності можливе лише за умови наявності відповідного ефективного державно-правового механізму, який включає:
- наявність досконалої нормативно-правової бази, що включає як акти законодавства так й інші нормативно-правові акти, що регламентують діяльність щодо профілактики злочинності;
- наявність системи державних та недержавних органів, що здійснюють профілактику злочинності;
- наявність науково обґрунтованих форм і методів запобіжної діяльності та їх ефективне використання відповідними суб’єктами профілактики в практичній діяльності.
Правові норми, що регулюють профілактичну діяльність, поділяють на матеріальні та процесуальні. Матеріальні норми визначають правовий статус суб’єктів профілактики, їх права та обов’язки, а процесуальні – основні форми й методи, порядок їх діяльності.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 651 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!