![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Прогнозування злочинності – це передбачення ймовірно можливого стану злочинності в майбутньому, її кількісних та якісних показників. Науково обґрунтовані прогнози щодо рівня та динаміки злочинності використовуються при плануванні заходів протидії злочинності.
Кримінологічне прогнозування – це процес збирання й аналізу інформації про стан злочинності та формулювання обґрунтованих висновків щодо її майбутнього стану.
Кримінологічний прогноз – це висновок, який отримують у результаті прогнозування злочинності, про її майбутній рівень, структуру та динаміку.
Основною метою прогнозування злочинності є визначення ймовірних кількісних та якісних показників злочинності й майбутньому на основі виявлених тенденцій її змін з метою планування та організації заходів протидії цьому явищу.
Прогнозування злочинності здійснюється на основі статистичних даних про її рівень, структуру та динаміку.
Кримінологічне прогнозування є багатогранним явищем і залежно від різних критеріїв поділяється на певні види.
За рівнем узагальнення розрізняють такі види кримінологічного прогнозування:
• кримінологічне прогнозування загальної злочинності;
• кримінологічне прогнозування окремих видів злочинності;
• кримінологічне прогнозування окремих видів злочинів.
Залежно від суб’єкта злочину кримінологічне прогнозування здійснюється щодо окремих соціальних груп, сформованих за певними демографічними характеристиками (вік, стать, освітній рівень, рід занять, місце проживання тощо).
За територіальною ознакою розрізняють загальнодержавне і місцеве кримінологічне прогнозування.
За галузевою ознакою розрізняють галузеве, міжгалузеве та відомче кримінологічне прогнозування.
За тривалістю строку прогнозування кримінологічне прогнозування поділяється на короткострокове (на 1 рік), середньострокове (на 3-5 років) і довгострокове або перспективне (на 10 і більше років).
До кримінологічного прогнозування ставиться ряд вимог. Зокрема, воно має бути науковообґрунтованим,об’єктивним,неупередженим і надійним.
Наукова обґрунтованість кримінологічного прогнозування полягає в тому, що воно має ґрунтуватися на всебічному науковому аналізі криміногенних детермінант у їх комплексі, взаємодії та розвитку, взаємозв’язку з соціальними процесами в суспільстві.
Об’єктивність кримінологічного прогнозування полягає у вимозі використання для складання прогнозу злочинності реальних об’єктивних даних про її стан та динаміку, об’єктивного аналізу цих даних та формування на основі такого аналізу об’єктивних висновків.
Неупередженість кримінологічного прогнозування полягає в тому, що прогноз злочинності не може залежати від особистих або групових інтересів, а виражати спільний загальнодержавний інтерес.
Надійність кримінологічного прогнозування полягає у високому ступені ймовірності здійснення його прогнозів.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 840 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!