Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Принципи та функції запобіжної діяльності



Запобіжна діяльність щодо злочинності здійснюється на основі певних принципів, зокрема:

- принцип законності;

- принцип наукової обґрунтованості;

- принцип системності та комплексності;

- принцип ефективності та результативності.

Принцип законності є основоположним для діяльності держави та її органів. Конституція та закони України, інші нормативно-правові акти закріплюють систему органів державної влади та визначають їх компетенцію, зокрема, й щодо профілактики злочинності.

Принцип наукової обґрунтованості полягає в тому, що для профілактики злочинності використовуються наукові надбання кримінології, інших юридичних та соціальних наук, завдяки чому враховуються соціальні реалії та забезпечується необхідна ефективність та результативність попереджувальних заходів.

Принцип системності та комплексності профілактики злочинності полягає в тому, що заходи профілактики, попередження злочинності чи окремих її видів являють собою цілісну систему взаємопов’язаних, узгоджених взаємодоповнюючих і несуперечливих заходів, які всебічно, комплексно впливають на причини й умови злочинності, незалежно від їх характеру.

Принцип ефективності та результативності полягає в тому, щоб при обмежених наявних силах та засобах забезпечити найбільшу ймовірність досягнення необхідного позитивного результату (зменшення чи стабілізації рівня злочинності, недопущення певних злочинних проявів тощо).

Серед інших принципів профілактики злочинності можна назвати принципи забезпечення прав та законних інтересів особи, своєчасності, доцільності, плановості та ін.

Профілактика злочинності, як і будь-яка інша діяльність, виконує певні функції, тобто здійснюється в певних напрямах. Розглянемо найважливіші функції профілактики злочинності.

Охоронна функція профілактики злочинності полягає в охороні та захисті державних і суспільних інтересів, прав і свобод особи та інших соціальних цінностей від злочинних посягань.

Регулятивна функція профілактики злочинності полягає у впливі на поведінку людей з метою забезпечення її правомірності.

Виховна функція полягає у формуванні в особи внутрішньої потреби, переконаності у доцільності та необхідності правомірної поведінки.

Метою профілактики злочинності є недопущення, зменшення чи стабілізація злочинності в цілому чи окремих її проявів, ефективна протидія цьому явищу шляхом виявлення, усунення чи нейтралізації причин і умов злочинності.

Основним завданням профілактики злочинності є виявлення причин і умов злочинності та здійснення цілеспрямованого впливу на них з метою їх усунення чи нейтралізації.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 711 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...