![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Метою викладання навчальної дисципліни «Кримінологія» є набуття студентами систематизованих знань щодо злочинності як негативного соціального явища та її детермінант, щодо особи злочинця та жертви злочину, а також заходів профілактики окремих видів злочинів і злочинності в цілому.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Кримінологія» є:
- формування у студентів науково обґрунтованих уявлень про сучасний стан злочинності в Україні та світі, про її тенденції та фактори, що впливають на її структуру та динаміку,про особу злочинця та його характерні риси, а також про систему заходів боротьби зі злочинністю та окремими її видами;
- прищеплення навичок самостійного комплексного аналізу кримінологічної ситуації, організації і безпосередньої реалізації заходів профілактики злочинів на локальному рівні.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:
знати:
- основні характеристики злочинності в Україні та світі в сучасних умовах;
- класифікацію та типологію найбільш поширених злочинів;
- основні типи злочинців та їх характеристики;
- основні детермінанти злочинності, їх характеристику та механізм впливу на кримінологічну обстановку;
- заходи профілактики окремих видів злочинів;
вміти:
- здійснювати аналіз кримінологічної ситуації на місцевому та регіональному рівнях;
- визначати, юридично обґрунтовувати і відстоювати свою позицію, давати правову оцінку різним суспільним явищам, розвивати своє юридичне мислення;
- здійснювати кримінологічне прогнозування та планування боротьби зі злочинністю;
- самостійно поповнювати та поглиблювати свої знання.
Необхідною передумовою успішного оволодіння студентами комплексом знань, передбачених курсом «Кримінологія», є наявність у них ґрунтовної базової підготовки з таких навчальних дисциплін як «Теорія держави і права», «Кримінальне право», «Кримінальний процес», «Суд та правоохоронні органи» та ін.
Кримінологічна наука тісно пов’язана з іншими науками кримінально-правового комплексу. Займаючи серед них особливе місце як загальнотеоретична наука про злочинність, вона сприяє більш глибокому засвоєнню соціологічного змісту найважливіших положень кримінального процесу, кримінально-виконавчого права, криміналістики та інших юридичних дисциплін.
Програма нормативної навчальної дисципліни «Кримінологія» передбачає проведення лекційних і семінарських (практичних) занять, а також виконання самостійної роботи та написання рефератів.
Навчальний посібник складено з наступного розрахунку годин: на вивчення навчальної дисципліни відводиться 108 годин (3 кредити ECTS), у тому числі: 32 год. лекційних занять, 32 год. семінарських (практичних) занять і 44 год. відводиться на самостійне опрацювання навчального матеріалу.
1. ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «КРИМІНОЛОГІЯ»
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 453 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!