Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Склад фонду оплати праці



Для оцінки розміру заробітної плати найманих працівників за­стосовується показник фонду оплати праці. Склад фонду оплати праці визначений Інструкцією зі статистики заробітної плати.

До фонду оплати праці включаються нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі (оцінені в грошо­вому вираженні) за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу незалежно від дже­рела фінансування цих виплат.

Фонд оплати праці складається з:

• фонду основної заробітної плати;

• фонду додаткової заробітної плати;

• інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Фонд основної заробітної плати включає нарахування вина­городи за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадових обов'я­зків). До його складу належать:

1. Винагороди за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці за тарифними ставками (окладами), відрядними роз­цінками робітників та посадовими окладами керівників, фахівців, технічних службовців, включаючи в повному обсязі внутрішнє сумісництво.

2. Суми відсоткових або комісійних нарахувань залежно від обсягу доходів (виручки), отриманих від реалізації продукції (ро­біт послуг) у разі якщо вони є основною заробітною платою.

3. Оплата праці за час перебування у відряджені (не включає відшкодування витрат у зв'язку з відрядженням: добових, варто­сті проїзду, витрат на наймання житлового приміщення).

4. Вартість продукції, виданої працівникам при натуральній формі оплати праці та інше.

У разі виплати заробітної плати натурою відповідно до статі 23 Закону України «Про оплату праці» для відображення у звітах ви­дана продукція оцінюється за цінами не вище собівартості в розмі­рі, що не перевищує 30 % нарахованої заробітної плати за місяць.

Фонд додаткової заробітної плати включає доплати, надбав­ки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним за­конодавством, премії, пов'язані з виконанням виробничих за­вдань і функцій.

До складу фонду додаткової заробітної плати входять:

1. Надбавки та доплати до тарифних ставок (окладів, посадо­вих окладів) у розмірах, передбачених чинним законодавством, за: суміщення професій (посад); розширення зони обслуговуван­ня або збільшення обсягу робіт; виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника; роботу у важких і шкідливих та особли­во важких і особливо шкідливих умовах праці; інтенсивність праці; роботу в нічний час; керівництво бригадою; високу профе­сійну майстерність; класність водіям (машиністам) транспортних засобів; високі досягнення в праці, у тому числі державним слу­жбовцям; науковий ступінь; інші надбавки та доплати, передба­чені чинним законодавством, включаючи доплату до розміру мі­німальної заробітної плати.

2. Премії та винагороди, у тому числі за вислугу років, що ма­ють систематичний характер, незалежно від джерел фінансування.

3. Оплата роботи в надурочний час і у святкові та неробочі дні, у розмірах та за розцінками, установленими чинним законо­давством.

4. Суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати.

5. Оплата за невідпрацьований час: оплата, а також суми гро­шових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток працівникам, які мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством; оплата додаткових відпусток, на­даних відповідно до колективного договору; оплата додаткових відпусток у зв'язку з навчанням та творчих відпусток.

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати включають винагороди та премії, які мають одноразовий характер, компен­саційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встано­влені зазначеними актами норми. До них належать:

1. Нарахування за невідпрацьований час, не передбачені чин­ним законодавством, зокрема працівникам, які вимушено працю­вали скорочений робочий час та перебували у відпустках з ініціа­тиви адміністрації.

2. Винагороди та заохочення, що здійснюються раз на рік або мають одноразовий характер. Зокрема:

— винагороди за підсумками роботи за рік, щорічні винагоро­ди за вислугу років (стаж роботи);

— премії, що виплачуються у встановленому порядку за спе­ціальними системами преміювання, виплачені відповідно до рі­шень уряду;

— премії за виконання важливих та особливо важливих завдань;

— одноразові заохочення, не пов'язані з конкретними резуль­татами праці (наприклад, до ювілейних та пам'ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі).

3. Матеріальна допомога, що має систематичний характер, на­дана всім, або більшості працівників (на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом).

4. Виплати соціального характеру у грошовій і натуральній формі: оплата або дотації на харчування працівників, у тому чис­лі в їдальнях, буфетах, профілакторіях; оплата за утримання дітей працівників у дошкільних закладах; вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок; відшкодування працівникам вартості проїзду транспортом загального користу­вання; інші виплати, що мають індивідуальний характер.

Інші виплати, що не належать до фонду оплати праці:

Допомоги та інші виплати, що здійснюються за рахунок кош­тів фондів державного соціального страхування:

• допомога за тимчасовою непрацездатністю;

• допомога за вагітністю та пологах;

• допомога при народженні дитини;

• допомога за доглядом за дитиною до досягнення нею трирі­чного віку;

• допомога на поховання; оплата путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення;

• допомога за частковим безробіттям;

• одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію згідно з діючим законодавством та колективними договорами;

• суми вихідної допомоги при припиненні трудового договору;

• витрати на відрядження: добові, вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення;

• вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників тощо.





Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 2246 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...