Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Кислота



Піровиноградна кислота є найважливішим продуктом перетворення вуглеводів у організмі тварин і рослин. Тому реакція утворення амінокислот шляхом прямого амінування кетокислот амоніаком має важливе значення як шлях, що тісно пов'язує між собою обмін вуглеводів, з одного боку, і обмін амінокислот і білків, з іншого.

Утворення амінокислот у рослинному і тваринному організмі може відбуватися також у результаті ферментативного перетворення однієї амінокислоти в іншу.

Із амінокислот поступово, через утворення пептидів, синтезується білок.

Синтез білка в організмі вибувається за рахунок енергії, що виділяється при диханні і бродінні.

В ядрах клітин міститься дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК), яка відіграє важливу роль у процесі синтезу деяких ядерних білків. При руйнуванні ДНК цих ядер ферментом дезоксирибонуклеазою синтез білка припиняється.

З ДНК зв'язана здатність організму до синтезу специфічного білка і спадкова передача цієї здатності. Експериментально доведено, що в процесі синтезу білка в рибосомах беруть участь ДНК і різні форми РНК. Молекулярна структура ДНК визначає структуру білків. У молекулярній структурі ДНК ніби записана, зашифрована послідовність амінокислот у молекулі білка, що синтезується в рибосомі. Передача інформації, зашифрованої в структурі ДНК, здійснюється за допомогою інформаційної або матричної РНК (іРНК, або мРНК). Вона передає інформацію від ДНК на рибосому. На ланцюгу ДНК ядра як на матриці, відбувається біосинтез ІРНК. При цьому іРНК точно копіює послідовність розміщення нуклеотидів одного з полінуклеотидних ланцюгів ДНК з тією лише різницею, що замість тимінового нуклеотиду стає уридиновий. На поверхні ДНК за правилом комплементарності може синтезуватись кілька молекул іРНК. Ділянка, на якій синтезується одна молекула іРНК називається структурним геном або цистроном.

Дисиміляція білка в організмі розпочинається з його гідролітичного розщеплення, що відбувається під дією протеолітичних ферментів і супроводжується утворенням вільних амінокислот. Це вторинний шлях утворення амінокислот у організмі.

Частина амінокислот використовується для біосинтезу білків, а друга частина піддається різним ферментативним перетворенням -дезамінуванню, переамінуванню і декарбоксилуванню.

Найважливішим етапом дисиміляції амінокислот є дезамінування з утворенням вільного амоніаку. Основним шляхом дезамінування є окисне дезамінування, яке характеризується перетворенням амінокислот у кетокислоти:

О

R — СН — СООН —>R— CO — СООН + NH,

І

NH2

Процес окисного дезамінування амінокислот має важливе значення у бродильних виробництвах, які базуються на застосуванні спиртового бродіння. У результаті дезамінування утворюються побічні продукти, що впливають на якість готової продукції - спирту, вина, пива.

При реакціях переамінування відбувається перенесення
аміногрупи (трансамінування) за допомогою ферментних систем між
амінокислотами і кетокислотами без проміжного утворення амоніаку:


R R1 R R1





Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 313 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.232 с)...