Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Засоби вимірювань



До засобів вимірювань відносяться міри, вимірювальні прилади, масштабні та вимірювальні перетворювачі.

Міра - це засіб вимірювань у вигляді тіла, або пристрою, призначеного для зберігання і (або) відтворення фізичної величини заданого розміру.

Як приклади мір можна назвати гирі, зразкові резистори, нормальні елементи, генератори стандартних сигналів та ін.

Залежно від ступеня точності і сфер використання міри підрозділяються на первинні еталони, вторинні, або робочі міри.

Первинним називають еталон, що забезпечує відтворення і зберігання одиниці фізичної величини з найвищою точністю.

Державні первинні еталони забезпечують найвищу точність відтворення і зберігання одиниці фізичної величини у даній державі і періодично прямо або посередньо звіряються міжнародними еталонами одиниць. Вони мають як правило, одне значення, і є частиною національного надбання. Зразкові міри виготовляються у вигляді незначної кількості типових конструкцій і використовуються для атестації робочих мір. Зберігаються в метрологічних інститутах та державних контрольних лабораторіях.

Робочі міри виготовляються серійно для широкого діапазону номінальних значень фізичних величин і використовуються для перевірки вимірювальних приладів і пристроїв у виробничих підприємствах та наукових організаціях.

Вимірювальний прилад являє собою засіб вимірювань, призначений для вироблення під дією вимірюваної величини сигналу вимірювальної інформації, функціонально зв'язаного з числовим значенням вимірюваної величини та відображення цього сигналу на відліковому (індикаторному) пристрою (испр. пристрої), або його реєстрації. Розрізняють вимірювальні прилади прямого та зрівноважуючого перетворення.

У вимірювальних приладів прямого перетворення передача вимірювальної інформації здійснюється тільки в одному напрямку - від входу до виходу без зворотного зв'язку між ними.

Зрівноважуюче перетворення міститься у тому, що вхідна величина зрівноважується іншою однойменною величиною. Відповідно до форми вимірювальної інформації, що міститься у вихідних сигналах вимірювальних приладів, їх поділяють на аналогові і цифрові.

Аналоговим вимірювальним приладом називають прилад, у якого інформативним вихідним сигналу є неперервною функцією зміни вимірюваної величини (наприклад, неперервним переміщення стрілки вольтметра при зміні вимірювальної напруги).

Цифровим називають прилад, у якого вихідний сигнал є цифровим, тобто містить інформацію про значення вимірювальної величин, закодовану у цифровому коді. Електровимірювальний прилад, що допускає тільки зчитування називається показуючим, а прилад у якому передбачена автоматична фіксація вимірювальної інформації називається реєструючим.

Масштабним перетворювачем називають пристій (испр. пристрій), що забезпечує розширення діапазону виміряння вимірювального приладу через масштабування вимірюваного сигналу, як правило, електричного (наприклад, електричних напруги чи струму). Вихідний сигнал масштабного перетворювача, як фізична величина, подібний вхідному сигналу, а розмір його інформативного параметра у К разів менший розміра (испр. розміру) інформативного параметра вхідного сигналу.

Як приклади масштабного перетворювання можна назвати шунти, додаткові резистори, вимірювальні трансформатори, подільники напруги.

Пристрій, що реалізує вимірювальне перетворення сигналу одного виду енергії в сигнал іншого виду енергії, називається вимірювальним перетворювачем. В більшості вимірювальних перетворювачів вихідний сигнал - це постійні напруга або струм певних рівнів.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 484 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...