Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

пожежної безпеки



Пожежна безпека забезпечується шляхом створення системи заходів пожежної профілактики і системи активного пожежного захисту.

Пожежна профілактика – це комплекс організаційних заходів і технічних засобів, спрямованих на запобігання можливого виникнення пожежі чи зменшення її негативних наслідків.

Система активного пожежного захисту – це комплекс організаційно-технічних заходів та засобів по боротьбі з пожежами і запобігання негативної дії небезпечних чинників пожежі на організм людини і матеріальні цінності.

Галузеві об'єкти повинні мати системи пожежного захисту, що забезпечують мінімальну можливу імовірність виникнення пожежі. Такі системи повинні включати забезпечення необхідної вогнестійкості будівель і споруд та своєчасну евакуацію, а також створення умов для ефективного гасіння пожежі та обмеження її негативних наслідків.

Горіння припиняється за відсутністю одного з трьох необхідних компонентів горіння: горючої речовини, окисника, які разом утворюють горюче середовище, чи джерела займання. Три компоненти горіння складають так званий трикутник Лавуаз'є (A. L. Lavoisier). Також для припинення горіння необхідно враховувати основні умови горіння: температурний імпульс, кількісне співвідношення між горючою речовиною та окисником, а також необхідну енергію джерела займання.

Запобігати пожежам можна, якщо попередити утворенню горючого середовища чи джерел займання. Найрадикальнішим способом запобігання пожежам є заміна горючих речовин і матеріалів на негорючі та важкогорючі, а також виявлення та видалення явних і потенційних джерел займання та недопущення їх контакту з горючим середовищем.

Для відвернення пожеж, згідно Закону України "Про пожежну безпеку", на галузевих об'єктах повинен бути розроблений комплекс заходів:

- організаційних: організація навчання працюючих правилам пожежної безпеки, недопущення засмічування виробничих приміщень, розміщення матеріалів в спеціально відведених для них місцях та ін.;

- технічних: правильний добір електрообладнання, заземлення електрообладнання, влаштування систем блискавозахисту та ін.;

- режимних: постійний контроль за зберіганням матеріалів, що здатні самозайматися, заборона паління на об'єктах та ін.;

- пожежно-евакуаційних: своєчасна евакуація людей, відповідність шляхів евакуації нормативам;

- тактико-профілактичних: забезпечення об'єктів первинними засобами гасіння, швидка дія пожежних команд, підтримання у справному стані протипожежних систем водопостачання та ін.

Система планово-профілактичних ремонтів передбачає комплекс організаційних і технічних заходів, спрямованих на огляд обслуговування і ремонт устаткування.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 386 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...