Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Мова програмування Visual Basic of Application



Мова програмування Visual Basic of Application бере свій початок від мови Бейсик (Basic) – це скорочення англійських слів Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code, що в перекладі означає: багатоцільова мова символічних інструкцій для початківців. Бейсик був розроблений у 1965 р. у США в Дартмутському коледжі. Visual basic of Application – це інтегрована інструментальна оболонка, що працює в середовищі Windows.

4.2.1. Основні поняття алгоритмічної мови програмування Visual basic

Алгоритм. Алгоритм – це точне розпорядження виконавцю, у зрозумілій для нього формі, що визначає процес досягнення мети. Алгоритм може представляти якусь послідовність обчислень або дій нематематичного характеру (мова схем, природна мова). Прикладом алгоритмів є книга готування їжі. Для того щоб змусити машину виконувати який-небудь алгоритм, треба ввести в неї програму – набір команд, записаних на зрозумілому машині мові. Машина розуміє програми, записані в кодах машини або програми з використанням алгоритмічних мов програмування. Програма в кодах машини являє собою сукупність команд, що містять записані у двійковому виді коди операцій і адреси команд.

Синтаксис. Синтаксис – це система правил, що визначають структуру конструкцій мови. Указує, як потрібно писати пропозиції мови. Процедура -фрагмент програми який є закінченою програмною одиницею. Процедура містить набір інструкцій (операторів) і методів, за допомогою яких виконуються дії або розраховується значення. Процедура може бути представлена як підпрограма (Sub -) і як функція (Function). Підпрограма – це частина програми, її окремий смисловий блок. Відмінність функції і підпрограми в тім, що результат роботи підпрограми – це набір значень, що привласнюється вихідним параметрам. Результат виконання функції – це одне значення. Параметри функції записуються в дужках.

Коментарі. Текст програми можна постачити коментарями, що не роблять вплив на хід виконання програми. Перед коментарем ставиться апостроф.


Рисунок 21. Структура процедури

Інструкції. Інструкції містять вирази, перемінні і числа, що складаються з цифр, букв і спеціальних символів. Букви – рядкові і прописні латинського алфавіту, але може використовуватися кирилиця для коментарі. Символи включають знаки операцій, синтаксичні знаки, спеціальні знаки і ключові (службові) слова. Перемінні і числа. Перемінні і числа мають різний тип. Кожна перемінна має ім’я, за допомогою якого звертаються до неї. Присвоєння значення перемінної здійснюється за допомогою оператора «=». Наприклад: N =1. Константа. Константа містить фіксоване значення. Оголосити її можна так: PІ = 3, 141592.

Тип змінної. Користувач за допомогою оператора DIM може явно оголосити тип перемінної:

· Integer – ціле число (-32768 – 32767);

· Long – ціле число одинарної точності (-2*10 9 …+2*10 9,тобто 2147483648);

· Single – число з комою що плаває;

· Double - число з комою подвійної точності, що плаває;

· Currency – грошова одиниця;

· String – текстовий тип даних (0…65535)...

· Boolean – булевий тип змінної

· Якщо тип перемінної не оголошений, то їй за замовчуванням привласнюється тип Variant

Приклад:

DIM Z as String, А as Integer

Таблиця 10. Ключові слова Visual Basic for Application

Слова Опис
  DIM Опис різних масивів
  DATE Визначення даних
  FOR Цикл
  GO TO Перехід
  GO SUB Перехід на підпрограму
  ON..GO TO Оператор переходу, що обчислюється
  IF…THEN Умова
  ELSE Умова
  IF..THEN..ELSE Умова
  WHILE Умова
  THEN Умова
  TAB За цим оператором слідує список
  DEF Оператор функції
  LET Присвоювання
  RESTORE Відновлення
  READ Читання
  REM Коментар
  INPUT Введення
  RETURN Введення даних закінчується натисканням цієї клавіші

Таблиця 11. Знаки операцій

Знак Дія Знак Дія Знак Дія
= Дорівнює <> Не дорівнює + Додавання
< Менше ^ Ступінь - Віднімання
> Більше / Ділення * Множення
<= Менше або дорівнює NOT Заперечення    
>= Більше або дорівнює AND Логічне множення OR Логічне додавання

Синтаксичні знаки Visual Basic: крапка, кома, крапка з комою, двокрапка, () - дужки.

Масиви. Масиви – це кінцеві набори даних, позначені одним ім’ям але мають різний номер. Наприклад: V(I,J), тут I – число рядків; J – число стовпців. Цикли. Це повторення виконання певних дій при певних умовах.

4.3. Програмування модулів

Модуль - це набір процедур записаних мовою Visual Basic, зібраних в одну програмну одиницю.

Існує два основних типи модулів:

· модулі класу (необхідні для створення нового об’єкта бази даних);

· стандартні модулі (модулі які створює користувач на основі процедур використовуючи існуючий об’єкт бази даних Модулі). Процедура або підпрограма це є закінчений фрагмент програми.

Процедури бувають двох типів:

· процедура обробки події (Sub);

· процедура функції (Function).

У стандартних модулях використовуються стандартні процедури та функції. У стандартних процедурах та функціях початок і кінець програмного коду генерується системою.

Стандартні процедури мають відповідну структуру. Так процедура функції (Function):

Public Function ім’я функції (параметри)

Тіло функції





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 1826 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...