Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

УРОК 2



ТЕМА УРОКУ: Прийоми розвитку музики.

МЕТА УРОКУ:

Навчальна: вчитиучнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх;

- способи розвитку музики: виконавські, динамічні,

жанрові, мелодичні, темпові, темброві у симфоніч –

ній казці «Петрик і вовк» темі Петрика;

- виконання пісень різного змісту і характеру.

- створення темброво – ритмічних супроводів до пі-

сень і танців.

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна: - виховувати любов до класичної му –

зики, рдного народу;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів.

Розвиваюча: - розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки;

- розвивати співацькі навики;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання: Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією, портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми: словесні (розповідь, бесіда), наоч-

ні (використання папок портрету композитора

де монстраційний матеріал малюнок) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально.

ХІД УРОКУ:

I. Організація учнів до уроку.

Музичне вітання:

Добрий день вам дітки

Я вітаю вас.

Добрий день.

Вступне слово вчителя:

Вч. На минулому уроці ми з’ясували, що музика не може існувати без розвитку. Вона постійно змінюється. Прийоми розвитку музики можуть бути різними.

Зрозуміти ми це зможемо на прикладі кількох наступних музичних творів.

I I. Слухання. С. Прокоф’єв. Симфонічна казка «Петрик і Вовк» (сцена Петрика і Пташки)

Вч. На минулому уроці ми пригадували симфонічну казку Сергія Прокоф’єва „ Петрик і Вовк ” і звернули увагу на те, що тема Петрика розвивається та змінюється від пісенно - танцювальної до урочистого маршу. Цю тему виконує група струнно - смичкових інструментів.

У симфонічній казці розвиваються не лише окремі теми, а й декілька одночасно.

Сьогодні ми прослухаємо, як за допомогою тембрів різних музичних інструментів композитор передав „ розмову ” двох персонажів – Петрика і Пташки. Таким чином він використав тембровий розвиток.

Слухання.

Вч. Що допомогло зрозуміти, що Петрик і Пташка розмовляють?

Уч. Відповіді.

Вч. Звучання яких інструментів допомогло розпізнати образи героїв казки?

Уч. Відповіді.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 472 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.04 с)...