Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Особливості маскування позицій підрозділів ЗРВ, РТВ і аеродромів



Сутність маскування стартових і технічних позицій підрозділів ЗРВ, позицій радіотехнічних підрозділів і аеродромів полягає у тому, щоб різними організаційними і режимними заходами та інженерно-технічними прийомами усунути основні демаскуючі ознаки, властиві позиціям і аеродромам.

Найбільш характерними демаскуючими ознаками позицій підрозділів ЗРВ і РТВ являються.

симетричне і геометрично правильне розташування окопів і стартових майданчиків для пускових установок і накреслення мережі внутрішньо-позиційних доріг на стартових позиціях;

наявність на позиціях спеціального озброєння і техніки та характерні форми інженерних споруд і окремих видів озброєння і техніки (окопів і ракет на пускових установках, кабін СНР і прийомно-передавальних кабін з громіздкими антенними системами, розташованими на високих насипах);

наявність поблизу позицій військових містечок, що відрізняються типовою забудовою;

робота на випромінювання електромагнітної енергії радіо - і радіотехнічних засобів; наявність під'їзних шляхів і повітряних ліній електропередач, що закінчуються біля позицій.

Демаскуючими ознаками аеродромів являються:

наявність на аеродромах штучних аеродромних покрить та інженерних аеродромних споруд, які відрізняються від оточуючого фону по кольору і своєю характерною формою підкреслюють призначення об'єкту (взльотньо - посадочна смуга, рульожні доріжки, арочні укриття для літаків та інше);

наявність літаків і спеціальної техніки на льотному полі;

під'їзні і внутрішньо-аеродромні дороги;

робота радіо -, радіотехнічних і світлотехнічних засобів;

ознаки діяльності аеродромів: взліт і посадка літаків, шум від роботи двигунів літаків, світло стартово-посадочних вогнів та інше).

Маскування бойової техніки, інженерних споруд, доріг та інших об'єктів, розташованих на позиціях і аеродромах, досягається: використанням маскувальних властивостей місцевості при виборі місць розташування позицій; застосуванням штучних масок із табельних і підручних засобів маскування; застосуванням засобів радіолокаційного і теплового маскування; маскувальним фарбуванням озброєння, техніки і споруд; посадкою дерев і кущів; підтриманням визначеного режиму роботи СНР, СРЦ, РЛС; обладнанням хибних позицій і об'єктів.

При виконанні заходів щодо маскування військ та об'єктів необхідно прагнути до повної прихованості об'єктів, одначе практично цього не завжди можна досягти. Повністю приховати можливо об'єкти, що мають невеликі розміри, а також об'єкти, що небагато часу перебувають на одному і тому же місці. Надійно можна замаскувати окремі види бойової техніки, розташованої на позиціях і аеродромах, окремі споруди.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 1319 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.012 с)...