Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
виготовлений з маскувальної сітки з заповненням з смуг і кусків тканини і призначений для маскування на рослинних фонах в безсніжні періоди року.
Маскувальний комплект тканинний для маскування на сніжних покровах МКТ-С виготовлений з білої сітчастої тканини.
Маскувальний комплект тканинний пустельний МКТ-П (МКТ-2П) виготовлений з бавовняної сітчастої тканини і призначається для маскування на пустельно-піщаних і пустельно-степних фонах. Покриття комплекту МКТ-П має двостороннє пофарбування. Для маскування техніки на пустельно-степних фонах використовується лицева сторона покриття сіро-жовтого кольору, на пустельно-піщаних фонах - зворотна сторона покриття світло-жовтого кольору.
Маскувальні комплекти із синтетичних матеріалів МКС-2М (МКС-2) і МКС-2П — призначені для приховування об'єктів в умовах тривалої експлуатації.
Покриття комплектів має двостороннє пофарбування. Лицева сторона покриття комплекту МКС-2М (МКС-2) призначається для маскування об'єктів на літніх рослинних фонах, а зворотна сторона - на фоні оголених грунтів, вигорілої або осінньої рослинності. Комплект МКС-2П застосовується лицевою стороною на пустельно-степних фонах, а зворотною стороною - на пустельно-піщаних фонах.
При маскуванні зброї, техніки і фортифікаційних споруд комплекти можуть застосовуватися цілими або частинами, а при створенні масок великих площин по декілька комплектів одночасно.
Універсальна безкаркасна маска «Шатер » - призначена для маскування пускових установок ракетної техніки і іншої великогабаритної техніки. Основними елементами комплекту маски «Шатер» являються: маскувальне покриття, шплінтувальні шви (для швидкого з'єднання) і дюралеві підпірні стійки.
Універсальна каркасна маска УМК - призначена для маскування військової техніки в окопах, укриттях, на технологічних майданчиках, стоянках, а також для створення масок - макетів будівель, і масок великих площин з прольотом до 12 метрів при завчасній підготовці маскувальних ємкостей).
Основними елементами маски УМК являються: маскувальне покриття (два комплекти МКС-2М), шплінтувальний шов, стійки з опорними п'ятами, несучі тяжі, відтяжки з швидко роз'ємними замками, анкери і талрепи.
Деформуюча маска «Зонт - 1» - призначена для маскування літаків на польових аеродромах та іншої великогабаритної техніки і споруд висотою до 4м шляхом їх часткового приховування, викривлення форми або падаючих тіней.
Основними елементами комплекту маски «Зонт -1» є: два комплекти маскувального покриття МКС-2М, каркас, стійка (нижня і верхня труба), опорна п'ята, відтяжки, анкера і регулюючі тяжі.
З комплекту збираються 8 деформуючих елементів (зонтів), кожний із яких складається із каркаса і маскувального покриття розміром 6x9 м.
Комплект маски в розгорнутому положенні дозволяє приховувати техніку розміром 4x18 м в плані.
Для установки маски з восьми деформуючих елементів обслугою в складі 6 чоловік необхідно 1-1,5 години, а для зняття 30-40 хв.
Радіопрозора маска МРС призначена для маскування радіолокаційних станцій на позиціях.
В склад маски МРС входять: три комплекти МКС - 2М, деталі каркасу з засобами кріплення.
Для установки маски розрахунком у складі 4 чоловік - потрібно З год., а для зняття і підготовки для перевезення - 1 год. На автомобілі ЗІЛ- 131 перевозиться 4 комплекти МРС.
Для забезпечення приховування об'єктів маскування від різних технічних засобів розвідки табельні маскувальні комплекти повинні застосовуватись у поєднанні з тепловими екранами і радіолокаційними масками.
По призначенню, конструкції і зовнішньому вигляду штучні маски поділяються на: вертикальні, горизонтальні, похилі, маски - перекриття, деформуючі і радіолокаційні маски.
Вертикальні маски приховують об'єкти тільки від наземного спостереження (рис. 2). По своєму призначенню вертикальні маски діляться на траншейні, дорожні і маски - паркани.
Траншейні маски призначені для приховування розташування і руху особового складу в траншеях і ходах сполучення.
Дорожні маски застосовуються для приховування руху військ і транспорту по дорогам і колонним шляхам. В залежності від місця установки вони діляться на придорожні, які установлюються збоку від дороги і наддорожні, які ставляться над дорогою для укриття руху по ній від спостереження противника вздовж дороги (рис. 2).
Траншейні вертикальні маски виготовляються одним із наступних способів: всування гілля в землю чи в сніг; прикріплення щитів, матів і маскувальних килимів до стійок; підвішування сіток, в які вплітають маскувальний матеріал; влаштування стінок із снігу і льоду.
Траншейні вертикальні маски мають висоту 50-70-см, їх розташовують на бруствері і зброя для стрільби просовується через маску, а спостереження за противником ведеться в просвіти між матеріалом маски.
а
Рис. 2. Дорожні маски:
а — придорожні;
б — наддорожні;
в — визначення місць установки наддорожніх масок
Придорожні вертикальні маски можуть бути з каркасом і без нього. Каркас масок складається із стійок, які забиваються в грунт одна від другої через 3-5 м, несучих тяжів або прогонів з відстанню між ними 0,5-1,5 м і підтяжок (рис. 2).
При мерзлому і кам'янистому грунті, а також при необхідності швидкої і безшумної установки масок близько від противника каркас маски можна влаштувати із козлових опор з прогонами.
Полотно каркасних придорожніх вертикальних масок робиться з солом'яних, хворостяних, очеретяних матів, зрубаного гілля і сучків, або з сітки з вплетеними в неї підручними маскувальними матеріалами.
Безкаркасні придорожні вертикальні маски установлюють шляхом закопування в землю або в сніг зрубаних дерев.
Висота придорожньої маски повинна бути такою, щоб вона приховувала об'єкти від спостереження противником із самих високих його спостережних пунктів.
Наддорожні вертикальні маски роблять із зрізаної рослинності, матів або сіток з вплетеними в них маскувальним матеріалом. Стійки установлюються по сторонам дороги і кріпляться до ґрунту відтяжками за допомогою анкерних кілець. Наддорожні маски установлюють над дорогами, тіснинами, вулицями, просіками. Висоту наддорожної маски складає висота полотна маски і відстань від дорожнього покриття до нижнього краю полотна (рис. 2).
Відстань від дороги до нижнього краю полотна маски приймають такою, щоб під маскою пройшли вільно, не зачепивши полотна, усі види транспорту, що рухається по дорозі. Як правило, ця відстань береться в межах З- 4 м. Висоту полотна маски приймають 1,3 - З м.
Маски - паркани застосовуються для прихованого розташування військ, окремих об'єктів, проведення інженерних робіт.
Маски - паркани влаштовуються так, як і придорожні маски. Висота масок - парканів визначається розмірами об'єкта, який приховується, та умовами спостереження противника.
Вертикальні паркани можуть бути непомітні, якщо вони примикають до природних масок і застосовуються на місцевості з наявністю малих гаїв, чагарнику і інших місцевих предметів. Непомітність масок досягається застосуванням матеріалів найбільш підходящих до навколишнього фону і наданням їх контурам форм відповідних місцевих предметів.
Горизонтальні маски застосовуються для приховування об'єктів тільки від повітряної розвідки. Покриття горизонтальної маски не доходить своїми краями до землі (рис. 3).
Об'єкт розташовують під середньою частиною маски, це забезпечує приховання його не тільки від планового але і від перспективного повітряного спостереження. Якщо маска примкнута одною стороною до місцевого предмету (паркан, будівля) або до обриву, об'єкт також повинен примикати до місцевого
предмету. При великих габаритах об'єкту, особливо на висоті (екскаватор, потяг і т. і.) горизонтальні маски можуть бути двохярусні.
Висота горизонтальної маски повинна бути мінімально можливою. Перевищення маски над об'єктом повинно складати 30-50 см, щоб забезпечити нормальну його експлуатацію. При маскуванні матеріальної частини, заглибленої в землю висота маски може бути не більше 1,5 м; такі маски будуть трудніше дешифруватися при стереоскопічному фотографуванні.
Для приховування об'єкту від перспективного повітряного спостереження края маски виносяться на всі сторони за межі об'єкту на величину, рівну двом висотам маски.
На місцевості горизонтальні маски слід розташовувати біля доріг, парканів, та ін., так як це полегшує маскування підходів до них.
Контури масок, особливо при значних їх розмірах, слід приводити в відповідність з малюнком місцевості.
Похилі маски влаштовують так, щоб нижнім краєм вони примикали до землі, складаючи з нею кут 30-60°, а верхнім краєм спиралися на місцеві предмети (будівлі, паркани, відкоси насипів, узлісся), приховуючи розташовані під ними об'єкти від наземного і повітряного спостереження противника або на стійки при відсутності поблизу місцевих предметів (в основному від наземного спостереження).
В більшості випадків похилі маски роблять малопомітними, вписують їх в оточуючий фон, і придають їм вид крутості схилу.
Рис. 3. Маскування техніки в рідколіссі:
а — стягуванням крон дерев і застосуванням свіжозрубаної рослинності; б — пристроєм горизонтальної маски з табельного маскувального комплекту, макетів крон дерев і свіжозрубаної рослинності; 1 — дерева зі стягнутими кронами; 2 — свіжозрубані кущі і крони дерев, уткнуті в ґрунт; З — зрізані гілки; 4 свіжозрубані кущі і крони дерев, прикріплені до стійок
Маски - перекриття приховують об'єкти від повітряного і наземного спостереження (рис. 4). Вони складаються із каркаса і покриття, що примикає до землі всіма чотирма сторонами. Маски - перекриття роблять плоскими (не виступають із площини землі), випуклими (підвищенні над землею) і ввігнутими (перекриття поглиблень, котлованів, ярів).
Плоскі маски - перекриття застосовуються для маскування траншей, окопів, об'єктів розташованих в виїмках. При приховуванні фортифікаційних споруд, під'їзних доріг, не задернованого брустверу на них можна укладати одне покриття без каркасу. Ці покриття можуть бути тимчасовими (на дорозі) і постійними.
Випуклі маски - перекриття застосовуються для маскування об'єктів, які підвищуються над поверхнею землі (рис.4).
Ввігнуті маски-перекриття можуть мати різну ступінь провисання.
Для маскування розташованих військових підрозділів, автомобілів, складів, інженерних робіт застосовують маски - перекриття великої площі.
Маски - перекриття улаштовуються із табельних маскувальних комплектів і підручних матеріалів. Маски - перекриття частіше всього складаються із одного маскувального покриття без каркасу. В цьому випадку основою їх являються сітки чи тканини. Такі маски - перекриття з прикріпленими до основи маскувальним матеріалом укладають на об'єкти маскування або натягують над ними. В зимовий час в якості масок - перекриттів застосовують сніжні і льодяні зводи, перекриття із ущільненого снігу, снігових цеглин чи кусків льоду.
Деформуючі маски застосовуються для викривлення форми об'єктів, що приховуються і тіней від них. За допомогою деформуючих масок можна придати споруді вигляд зруйнованої або замаскувати під іншу споруду, що не являється об'єктом нападу противника. До деформуючих масок відносяться: надбудови, прибудови, козирки, гребні (рис. 5).
Радіолокаційні маски застосовуються у випадках:
коли на місцевості відсутні або є в недостатній кількості природні маски;
коли по характеру завдань, що виконуються військами, не можуть бути використані для приховування військ маскувальні властивості місцевості.
Маски із підручних матеріалів можуть приховувати об'єкт від радіолокаційної розвідки противника тільки тоді, якщо маскам будуть надані необхідна густина заповнення і відповідна товщина.
Штучні радіолокаційні маски приховують від радіолокаційного спостереження противника переміщення і розташування військ. Самі ж вони можуть виявитися радіолокаційною розвідкою.
За принципом дії радіолокаційні маски поділяються на маски - екрани, маски - перешкоди, комбіновані маски.
Маски - екрани приховують від наземного радіолокаційного і візуального спостереження, а також від фотографування і спостереження за допомогою приборів нічного бачення. Вони забезпечують приховування військових об'єктів в межах полів невидимості, що створюються цими масками. Матеріал, густина, товщина маски - екрана повинні бути такими, щоб маска в необхідній мірі ослабляла потужність радіосигналів, що виробляє радіолокатор і які відбиваються прихованим об'єктом. Маски - екрани виготовляються із підручних матеріалів. Вони повинні бути підвищеної густини і товщини.
Маски - перешкоди улаштовуються із кутових відбивачів. Приховування об'єктів проходить тому, що на екрані радіолокатора противника від маски-перешкоди появляється відмітка. Війська, що знаходяться біля маски -перешкоди, не змінюють відмітки від самої маски і залишаються не виявленими.
Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 2949 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!