Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
До інженерних заходів з маскування відносяться:
1. Надання спорудам і об'єктам маскувальних форм.
2. Маскувальне фарбування озброєння, військової техніки і споруд.
3. Застосування штучних масок з табельних і підручних засобів маскування.
4. Застосування засобів радіолокаційного, теплового маскування та імітації.
5. Використання рослинності і маскувальна обробка місцевості.
6. Обладнання (імітація) хибних позицій і об'єктів з будовою макетів техніки, озброєння і хибних споруд.
Для виконання інженерних заходів з маскування застосовуються табельні засоби маскування (маскувальні комплекти, радіолокаційні кутові відбивачі, теплові імітатори, макети техніки) і місцеві підручні матеріали.
1. Надання спорудам і об'єктам маскувальних форм - прийом, який дозволяє усунути (ослабити) демаскуючі ознаки об'єкта, що приховується і відтворити демаскуючі ознаки об'єкта, який відрізняється по формі від того, що маскується.
Це досягається за рахунок зміни типових форм і розмірів об'єктів, надання їм форм місцевих предметів та маскування групових об'єктів і позицій під об'єкти народно-господарчого призначення або під менш важливі для розвідки противника військові об'єкти.
2. Маскувальне фарбування застосовують з метою зменшення помітності техніки і споруджень або перекручування їх зовнішнього виду, надання їм кольору і малюнку оточуючої місцевості, підвищення правдоподібності макетів техніки та фальшивих споруджень.
Основними видами маскувального фарбування є: захисне; деформуюче; імітаційне.
Захисне фарбування - однокольорове офарблення найбільш близьке по кольору до переважного фону місцевості. Воно застосовується для офарблення рухомих об’єктів а також споруджень, розташованих на одноманітних по кольору фонах місцевості.
Деформуюче фарбування - це є багатокольорове офарблення плямами різної форми і розмірів, схожими по кольору з основними плямами фону місцевості. Таке офарблення застосовується для маскування рухомих об'єктів (техніки та озброєння) при діях військ на різноманітних по кольору і яскравості фона і складається із основного кольору і одного-двох контрастних по відношенню до нього допоміжних кольорів.
Для літнього, весняного та осіннього деформуючого офарблення застосовується трикольорове офарблення, основний колір займає біля 50 % поверхні об'єкта, а два інших по 25%.
Зимове деформуюче офарблення складається із плям білого і темного (коричневого, сірого або зеленого) кольору. Площа білого офарблення займає до 75% поверхні об'єкту. Поперечні розміри плям не повинні бути менше 0,5 м і не повинні перевищувати 2 м. Плями розташовуються не симетрично, так, щоб осі їх складали з контуром об'єкту кути 30 – 600. Плями повинні переходити з однієї поверхні на іншу (суміжну) не співпадаючи своїми центрами з виступаючими кутами офарбованого об'єкту. При цьому плями темного кольору повинні накладатися на люки, триплекси та інші темні деталі об'єкту. Деформуюче офарблення, як правило, здійснюється по ескізам приведеним в "Альбомі зразків малюнків деформуючого офарблення військової техніки і озброєння".
Імітуюче фарбування - багатокольорове офарблення, що зображує на офарбованій поверхні нерухомого об'єкту кольоровий малюнок оточуючого фону місцевості або зруйнованого об'єкту.
3. Застосування штучних масок із табельних і підручних засобів маскування займає провідне місце серед інженерних заходів з маскування.
Штучними масками називаються спеціальні інженерні конструкції, призначені для приховування озброєння, техніки і особового складу від засобів розвідки противника. Штучні маски поступають у війська в вигляді табельних маскувальних комплектів і масок або виготовляються на місці силами військ із місцевих і розхідних матеріалів.
Штучні маски складаються з маскувального покриття, каркасів або стійок.
Маскувальне покриття може бути цільне або з просвітами (транспортне). В якості цільних покрить використовують тканину, плівку, фанеру, картон, толь, мати, лісоматеріали.
Рис. 1. Радіопрозора маска МРС:
1 - опорна стійка; 2 - стійка - підпірка з зонтом; З - оголовок; 4 - маскувальне покриття; 5 - відтяжки; 6 - анкери; 7 - несущий тяж; 8 - опорна плита; 9 - макет куща.
Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 3412 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!