Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Застосування засобів радіолокаційного, теплового маскування та імітації



До табельних засобів радіолокаційного маскування та імітації відносяться металеві відбивачі ВМК, "Піраміда", "Кут" і пневматичний відбивач "Сфера -ПР".

Кутовий відбивач ВМК застосовується для відтворення радіолокаційних демаскуючих ознак макетів техніки і зброї, виготовлених із неметалевих матеріалів.

В комплект ВМК входять металевий кутовий відбивач і підвіска. В робочому положенні відбивач представляє собою конструкцію із трьох взаємно-перпендикулярних площин, що утворює 8 відбиваючих кутів.

Відбивачі ВМК установлюються з дотриманням наступних вимог:

в середині макета відбивачі повинні розташовуватися на висоті 1,5 -2,5 м, а якщо це неможливо, то вони установлюються біля макету на відстані від нього до 3 м з тіньової сторони;

макети техніки, місцеві предмети, а також рослинність не повинні екранувати відбивачі з напрямків очікуваного радіолокаційного спостереження.

Кутовий відбивач «Піраміда» призначається для імітації металевих і залізобетонних мостів, дамб, запруд. Він може установлюватися як на воді, так і на суші. В комплект відбивача входить: блок панелей, опора з якірною лебідкою і якірним тросом, три поплавки і якір.

В робочому положенні відбивач представляє собою конструкцію із 4 взаємно - перпендикулярних трикутних панелей і квадратної основи, що утворює 4 відбиваючих кути, які закріплені на плавучій опорі.

Кутовий відбивач «Кут» призначається для імітації наземних цілей і радіолокаційних орієнтирів (населених пунктів з площею забудови до 5 км, невеликих промислових об'єктів).

В комплект відбивача входить: три панелі, розпірки, триноги і анкери з відтяжками.

В робочому положенні відбивач представляє собою тригранний кут, утворений трьома взаємо-перпендикулярними квадратними панелями, які установлюють і фіксують в необхідному положенні розпірками змінної довжини. Відбиваючий кут закріплюють на опорах відтяжками з анкерами. При імітації населених пунктів відбивачі розташовують групами по 4-8 шт. на відстані 150-200 м одна від другої. У центрі кожної групи установлюють 4 відбивача на відстані 1-2 м один від одного, направляючи їх нижні грані горизонтально.

Пневматичний відбивач «Сфера - ПР» застосовується для імітації наплавних мостів і поромних переправ. В склад комплекту входить: пневматичний відбивач, якірний мішок, якірний трос і насос.

Відбивач складається з оболонки, яка має форму урізаної кулі, в якій закріплений відбивач із металізованої тканини.

Маскування від інфрачервоної розвідки противника здійснюється пониженням теплового випромінювання об'єктів, що маскуються, і обладнанням хибних теплових цілей. Для пониження теплового випромінювання об'єктів виконується теплоізоляція, обладнуються екрани з матеріалів, що не горять. Екрани встановлюють над об'єктом на відстані не ближче 0,5м від нагрітої поверхні.

Для відведення керованих ракет з тепловими головками самонаведення від об'єктів, що маскуються, застосовуються хибні теплові цілі і теплові ловці, які встановлюються на відстані 15м від об'єкту маскування. Для короткочасної імітації теплового випромінювання можуть застосовуватися піротехнічні засоби. Теплові маскувальні ознаки техніки можна також відтворювати з допомогою теплових імітаторів КФП-1-180, які призначені для імітації теплового випромінювання до температури 300° С.

Світлове маскування - це приховування світлових демаскуючих ознак об'єктів шляхом їх затемнення і улаштуванням маскувального освітлення за допомогою застосування світлонепрозорих матеріалів і освітлювальних засобів з обмеженим кутом освітлення.

Використання рослинності і плямування місцевості має широке застосування при маскуванні військ. Маски із рослинності не дешифруються, вони довговічні і не потребують особливого догляду.

Для маскування військ використовується жива і свіжозрубана рослинність (гілки дерев і т. і.). При маскуванні позицій і районів здійснюють одернування брустверів фортифікаційних споруд під фон навколишнього середовища, а також посадку дерев і кущів. Плямування місцевості здійснюють з метою облегшення приховування на відкритих ділянках місцевості і зменшення помітності розташованих на ній техніки і споруд (рис. 6). Воно застосовується, як правило при довготривалому перебуванні військ в одному районі, а також при обладнанні хибних позицій і районів. При плямуванні знімають дерен або насипають шар землі. Плями роблять розміром 20-30 м. їх кількість повинна перевищувати в 2 -2,5 рази кількість одиниць техніки чи споруд, що маскуються.

Рис. 6. Розташування військової техніки на плямистих ділянках місцевості:

1 - існуюча або штучно створена темна пляма; 2 - тінь від танка.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 2050 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.012 с)...