Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основні терміни і визначення



Основні терміни і визначення

Електропривод — електромеханічна система, яка склада­ється з перетворювального, електродвигунового, передаваль­ного та керуючого пристроїв і призначена для приведення в рух виконавчого органу робочої машини і керування цим рухом.

На структурній схемі (рис. 1.1) показано складові части­ни електропривода та їх взаємозв'язок.

Живлення електричною енергією здійснюється від дже­рела живлення (ДЖ) (наприклад, генератора або мережі по­стійного чи змінного струму).

Перетворювальний пристрій (ПрП) може: підвищувати і/чи понижувати напругу (наприклад, трансформатор, авто­трансформатор), перетворювати змінну напругу на постійну (наприклад, напівпровідниковий випрямляч) або постійну на змінну (наприклад, інвертор), змінювати частоту струму (ти­ристорний перетворювач частоти), змінювати показники яко­сті електричної енергії (наприклад, стабілізатор).

Перетворювальний пристрій не є обов'язковою складовою частиною електропривода. Він може бути відсутнім, якщо електричні параметри джерела живлення та електродвигу­нового пристрою узгоджені і їх не потрібно змінювати в процесі роботи електропривода.

Електродвигуновий пристрій (ЕДП) призначений для перетворення електричної енергії в механічну або механіч­ної в електричну. Його фукцію можуть виконувати, напри­клад, електромагніти та електродвигуни постійного та змін­ного струмів, яких може бути декілька в складі одного елек­тропривода.

Електродвигуновий пристрій є обов'язковою складовою частиною електропривода.

Передавальний пристрій (ПП) призначений для переда­чі механічної енергії від електродвигунового пристрою до виконавчого органа (ВО) робочої машини, та узгодження виду та швидкостей їх руху. Наприклад, за необхідності зменшення чи збільшення швидкості обертання функцію передавально­го пристрою можуть виконувати редуктори, пасові та ланцю­гові передачі та ін., а за необхідності перетворення обертового руху в поступальний цю функцію виконують передача «гвинт - гайка», кривошипно-шатунний механізм та ін.

Передавальний пристрій не є обов'язковою складовою ча­стиною електропривода і може бути відсутнім, якщо швид­кість і вид руху рухомої частини електродвигунового та пе­редавального пристроїв узгоджені.

Керуючий пристрій (КП) - це електротехнічний при­стрій, призначений для керування одним, кількома або всіма вищезгаданими пристроями. Мета такого керування може бути різною. Наприклад, змінюючи сигнал керування Р3ел, можна змінювати напругу або частоту на виході перетворю­вального пристрою і тим самим збільшувати чи зменшува­ти швидкість обертання електродвигуна, або ж, навпаки, під­тримувати швидкість постійною при зміні навантаження. З допомогою сигналу Р5ел можна змінювати, наприклад, кіль­кість пар полюсів електродвигуна і тим самим ступенево змінювати швидкість його обертання. З допомогою сигналу Р6ел змінюється, наприклад, передаточне відношення переда­вального пристрою.

Керуючий пристрій є обов'язковою складовою частиною електропривода і може бути простим і виконувати лише функцію «ввімкнути-вимкнути» або дуже складним, вико­нуючи функцію автоматичного керування роботою електро­привода у всіх режимах роботи, а також функції захисту, сигналізації та ін.

Механічна енергія від передавального пристрою переда­ється виконавчому органу робочої машини.

Робоча машина — це машина, яка здійснює зміну форми, властивостей, стану чи положення предмета праці (наприклад, насоси, вентилятори, компресори, конвеєри, верстати та ін.).

Виконавчий орган (ВО) робочої машини - це елемент робочої машини, який переміщується і виконує робочу опе­рацію (наприклад, поршень чи робоче колесо насоса, стрічка чи ланцюг конвеєра, супорт верстата та ін.).





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1293 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...