Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Це тригер з лічильним входом (однорозрядний лічильник). Він може бути побудований з використанням двотактного синхронногоRS–тригера.Т–тригер реалізує функцію виду
тобто одиничний вхідний сигнал Т повинен міняти стан тригера на протилежний, а нульовий – залишати стан тригера без змін.
Схеми Т–тригера:
а) – схема двотактного несинхронного Т–тригера на основі двотактного RS–тригера; б) – схема синхронного двотактного Т–тригера; в) – умовне графічне позначення двотактного синхронного Т–тригера.
Схема двотактного несинхронногоТ–тригера, утвореного з RS–тригера, наведена на рис. а. В цій схемі надходження сигналу Т = 1 на вхід С призводить до запису в двотактний RS–тригер стану, протилежного попередньому. Сигнал на виході тригера зміниться тільки після завершення дії сигналу Т = 1, що виключає виникнення генерації в схемі із зворотнім зв’язком.
На рис. б представлена схема синхронного двотактного Т–тригера, а на рис. в – його умовне позначення. Одиничний вхідний сигнал Т уявляється високою напругою при С = 1. Запис інформації в тригер здійснюється при С = 1, причому зміна стану, як звичайно в двотактних тригерах, відбувається після закінчення дії імпульсу синхронізації С = 1. При Т = 1 стан тригера змінюється на протилежний, а при Т = 0 – не змінюється.
Часова діаграма роботи Т–тригера:
Як видно з часової діаграми Т–тригер можна використовувати як асинхронний тригер з лічильним входом, якщо на інформаційний вхід Т подати константу 1, а логічну змінну подавати на вхід С.
Синхронні і асинхронні тригери з лічильним входом застосовуються в цифрових пристроях і мікропроцесорних системах для побудови схем лічильників.
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 844 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!