Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Тригер може бути оснащений лічильним входом. При надходженні сигналу на цей вхід тригер змінює будь-який свій стан на протилежний. На рисунку наведена часова діаграма, що пояснює роботу тригера з лічильним входом. З цієї діаграми видно, що при роботі в лічильному режимі тригер є дільником частоти, оскільки період T 1 зміни вихідного сигналу вдвічі більше періоду T зміни вхідного сигналу. Сигнали, що знімаються з обох виходів тригера, інверсні.
Аналітично функціонування RS–тригера можна описати рівнянням , причому S (t) Ù R (t) = 0.
В інтегральних системах елементів тригер і схема, що керує його входами, виконується у вигляді конструктивно закінченого модуля. В залежності від кількості входів і особливостей схеми змінюється робота тригера. Схеми тригерів можна розділити на кілька типів: RS–тригер з настановними входами R, S; Т–тригер з лічильним входом; одновхідний D–тригер і специфічний для ІС універсальний JK–тригер.
Якщо хоча б з одного входу інформація в тригер заноситься примусово під дією синхронізуючого сигналу, то тригер називається синхронним. Якщо занесення інформації в тригер з будь-якого входу проводиться без синхронізуючого сигналу, то тригер називається асинхронним.
На рисунку показана загальна форма умовного позначення тригерів: а) – синхронний однотактний тригер з асинхронними входами S і R; б) – синхронний двотактний тригер з асинхронними входами S і R.
Символи Т і ТТ позначають відповідно однотактний і двотактний тригери. Якщо тригер має вхідну логіку, що керує занесенням в нього інформації, то в прямокутнику, що зображує тригер, виділяється ліве додаткове поле, в якому відмічаються функціональні призначення інформаційних вхідних сигналів. Додаткове поле може бути розділено на асинхронну та синхронну частини. В першій проставляють символи R і S – входи асинхронного (несинхронного) встановлення тригера в стани 1 і 0; в другій – на місцях символів X 1 і X 2 можуть бути показані такі типи входів:
S (set – встановлення) – вхід роздільного встановлення тригера в стан 1;
R (reset – скидання) – вхід роздільного встановлення тригера в стан 0;
D (delay – затримка) – вхід D–тригера;
T (trigger – защіпка [рус. – защелка]) – вхід тригера з лічильним входом;
J – вхід синхронного встановлення універсального JK–тригера в 1;
K – вхід синхронного встановлення універсального JK–тригера в 0;
Вхід C – вхід синхронізації; відсутність кружка на вході C вказує, що прийом інформації здійснюється при C = 1 (під дією сигналу 1); кружок на вході C – прийом інформації здійснюється при C = 0 (під дією сигналу 0).
Стан тригера визначається сигналом Q на виході тригера (або сигналом ` Q на його інверсному виході).
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1526 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!