![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Корекційна навчально-виховна робота є системою спеціальних психолого-педагогічних, соціокультурних і лікувальних заходів, спрямованих на подолання або ослаблення недоліків психофізичного розвитку дітей з обмеженими можливостями, повідомлення їм доступних
знань, розвиток умінь і навичок, формування їх особистості в цілому. Суть корекційної освіти полягає у розвитку психофізичних функцій дитини і збагаченні її практичного досвіду разом з подоланням або ослабленням, згладжуванням порушень психіки, що є у неї. Освітній корекційний процес передбачає:
1. Корекційне навчання - спеціальним чином організована взаємодія педагога з дітьми з обмеженими можливостями, що забезпечує засвоєння знань і умінь, подолання недоліків розумового і фізичного розвитку, вдосконалення психічних і фізичних функцій.
2. Корекційне виховання - це виховання якостей особистості засобами пізнавальної, трудової, естетичної діяльності, що дозволяє їй адаптуватися в соціальному середовищі.
Метою корекційної роботи за Л.С.Виготським є орієнтація на всебічний розвиток аномальної дитини з попутним здійсненням виправлення і згладжування її недоліків: "Треба виховувати не сліпого, але дитину перш за все. Виховувати ж сліпого і глухого - означає виховувати глухоту і сліпоту...". Корекція і компенсація нетипового розвитку ефективно можуть здійснюватися лише в процесі розвивального навчання, при максимальному використанні сензитивних періодів і опори на зони
актуального і найближчого розвитку. Таким чином, процес навчання спирається не тільки на функції, що сформувалися, але і на ті, що формуються. Звідси, найважливішим завданням корекційної освіти є поступовий і послідовний перехід зони найближчого розвитку в зону актуального розвитку дитини. Реалізація корекційно-компенсаторних процесів нетипового розвитку дитини можлива тільки при постійному розширенні зони найближчого розвитку, яка повинна виступати орієнтиром діяльності вчителя, вихователя, соціального педагога і соціального працівника. Необхідне систематичне, повсякденне якісне вдосконалення і приріст рівня найближчого розвитку.
Корекція і компенсація розвитку нетипової дитини не можуть відбуватися стихійно. Необхідним є створення певних умов для цього: педа- гогізація навколишнього середовища, а також продуктивна співпраця різних соціальних інститутів. Вирішальним чинником, від якого залежить позитивна динаміка психомоторного розвитку, виступають адекватні умови виховання в сім'ї і ранній початок комплексних лікувально-реабілітаційних і корекційних психолого-педагогічних, соціокультурних заходів, які передбачають створення трудотерапевтичного середовища, орієнтованого на формування адекватних відносин з оточуючими людьми, навчання дітей простим трудовим навичкам, розвиток і вдосконалення інтеграційних механізмів з метою налагодження у дітей з проблемами звичайних, загальноприйнятих соціокультурних стосунків.
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1901 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!