![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Корекційно-педагогічна робота з дітьми з порушеннями слуху буде
залежати від ступеня цього порушення і рівня мовленнєвого розвитку.
Робота зі слабкочуючими дітьми. До категорії слабкочуючих відносять тих дітей, порушений слух яких дозволяє їм хоча б у мінімальному обсязі оволодівати мовленнєвою діяльністю самостійно без спеціального навчання. У дитини, що погано чує є часткове порушення діяльності аналізатора слуху. Тому вона намагається компенсувати свій недолік не за рахунок зору, а за рахунок неповноцінного слуху. Відхилення в пізнавальній діяльності таких дітей є вторинними.
Подолання порушення розвитку вимагає соціального за своєю природою цілісного впливу на особистість слабкочуючих дітей. У цьому спеціальному процесі коректуються або заново відтворюються найбільш важливі для людини психічні функції, їхні якості і властивості.
Завдяки спеціальному навчанню формуються мовлення і понятійне мислення, словесна пам'ять, створюються умови для розширення можливостей компенсації дефекту як за рахунок розвитку і використання слухових даних, так і завдяки іншим збереженим аналізаторам.
Вирішальним засобом подолання відхилень у розвитку слабкочуючих дітей є спеціальна система навчання мовленню, що передбачає особливу систему занять зі збагачення словника, уточнення звукового складу мовлення, засвоєння граматичної системи мови, оволодіння різними видами і формами мовленнєвої діяльності. Специфічним завданням в роботі з дітьми є формування мовлення, а не вивчення моим. У роботі передбачені заняття з розвитку навичок читання з губ, з розвитку і використання залишкового слуху. Для розвитку пізнавальної діяльності і мислення дітей використовуються письмо і читання, наочно-діяльнісні засоби і прийоми, що допомагають формуванню уявлень І понять спочатку наочно-образному, а потім і на абстрактному рівні узагальнень. Це спеціально створені ситуації, інсценізації, драматизації, пантоміма. Усі ці засоби використовуються в поєднанні зі словесними засобами навчання.
Робота з глухими дітьми. Розглянемо два основних підходи до корекційно-педагогічної роботи з дітьми:
1) білінгвістичний підхід, що ґрунтується на включенні у систему головних засобів педагогічного впливу на глухих дітей жестової мови
поряд зі словесною.
Використання жестів у навчально-виховному процесі дозволяє збі-льшити обсяг навчальної інформації, прискорити її передачу і сприйняття учнями. Це у свою чергу дозволяє розширити коло навчальних предметів і галузей знань, що сприяє більш широкому розвитку пізна-вальної діяльності, мислення глухих дітей;
2) навчання глухих словесній мові. У зв'язку з засвоєнням мовлення розвивається словесно-абстрактне мислення. У глухих дітей повинна розвиватися мовна здатність як особливий вид мовної активності, цю допомагає інтуїтивно вгадувати зміст висловлювань у процесі спілкування.
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 7183 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!