Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 1. Суть і предмет аудиту



Міністерство освіти і науки України

Львівський інститут економіки і туризму

Кафедра обліку і фінансів

КУРС ЛЕКЦІЙ

„АУДИТ”

Для студентів 3 курсу

Львів 2012

Розглянуто та рекомендовано до видання Навчально - методичною Радою інституту

„ ______„ _________________2012, протокол №

Вступ

Сучасні економічні відносини між власниками і керівництвом підприємства, між суб'єктами підприємницької діяльності та між суб'єктами підприємницької діяльності і державою вимагають незалежного аудиторського контролю, який повинен захищати майнові інтереси як власників, так і держави.

Ці обставини є визначальними в тому, що підготовка майбутніх спеціалістів за економічним спрямуванням пов'язана з обов'язковим опануванням студентами основних засад регулювання та здійснення аудиторської діяльності. Пропоноване видання надасть їм допомогу у цій справі.

Процеси глобалізації, які знаходяться в основі розвитку сучасних економічних відносин, мають своїм наслідком те, що необхідно мати єдині підходи для інформаційного забезпечення прийняття рішень користувачами фінансових звітів. У свою чергу таке інформаційне забезпечення повинно бути надійним, що досягається застосуванням стандартних підходів до проведення перевірки (аудиту) фінансових звітів суб'єктів господарювання.

У світовій практиці аудит набув значного поширення. Основною передумовою аудиту є взаємна зацікавленість підприємства (фірми), в особі його власників (акціонерів), держави, і самого аудитора в забезпеченні реальності та достовірності обліку і звітності.

Аудит є обов’язковою частиною цивілізованого функціонування ринкової економіки кожної країни.

Розвиткові аудиту сприяло також розмежування функцій та інтересів підприємців (менеджерів, адміністрації, управлінців), коли власник для керівництва своїми підприємствами почав наймати спеціальний апарат управління. Для попередження недоліків, зловживань, приховування витрат і доходів, неправильного розподілу прибутків, навмисного присвоєння їх найманими керуючими власники змушені вдаватись до перевірки фінансової звітності незалежним аудитором.

Аудит є незалежною експертизою фінансової звітності комерційних підприємств уповноваженими на те особами (аудиторами) з метою підтвердження її достовірності для державних податкових органів і власників. Іншими словами, аудит – це надання практичної допомоги керівництву й економічним службам підприємства щодо ведення справ і управління його фінансами, а також щодо налагодження бухгалтерського фінансового і управлінського обліку, надання різних консультацій.

Мета аудиту – сприяння ефективності роботи, раціональному використанню матеріальних, трудових і фінансових ресурсів у підприємницькій діяльності для отримання максимального прибутку.

Тема 1. Суть і предмет аудиту

План

1. Історія виникнення, становлення та розвиток аудиту

2. Місце аудиту в системі господарського контролю

3. Відмінності аудиту від ревізії фінансово-господарської діяльності підприємства

4. Предмет та об’єкту аудиту.

Ключові слова: аудит, аудитор, аудиторська фірма, діяльність аудиторської фірми, інші послуги аудиторської фірми, контроль, державний контроль, муніципальний контроль, контроль власника, незалежний контроль, об’єкти аудиту, предмет аудиту.

Після вивчення теми, студенти повинні вміти:

- визначати мету, завдання та призначення аудиту за законодавством України та за міжнародними стандартами аудиту;

- застосовувати правила, що стосуються визначення аудиторської діяльності;

- класифікувати аудит за видами та застосовувати класифікацію аудиту в практичній діяльності аудиторських фірм;

- визначати та класифікувати об’єкти аудиту;

- визначати відмінності аудиту від ревізії фінансово-господарської діяльності та їх спільні ознаки;

- характеризувати вимоги до аудиту в умовах реформування обліку і звітності України.

1. Термін „аудит” неправомірно використовується у нашій системі освіти і науки. У світовій практиці цей термін використовують як вид роботи, наприклад, „Аудит фінансової звітності”, „Аудит екологічної діяльності”.

Розвиток аудиту бере свій початок у Шотландії. Датою виникнення його діяльності є 1853 р, коли був офіційно заснований Едінбурський інститут аудиторів.

Законодавчим органом штату в 1886 р у Нью-Йорку був ухвалений закон, який регулював аудиторську діяльність, а в 1887 р. – організована асоціація аудиторів. Зараз майже усі країни світу з ринковою економікою мають громадський інститут аудиту з правовою й організаційною основою.

Існує думка, підкріплена історичними фактами, що вперше в історії людської цивілізації аудит як вид фінансового контролю виник у Китаї в 700 р. до н.е., де вже тоді існувала посада Генерального аудитора, який був гарантом чесності державних службовців, які мали доступ до державних грошей.

Крім того є свідчення що в третьому тисячолітті до нашої ери аудит існував у таких рабовласницьких державах як Єгипет, Афіни, Вавилон, Рим, Греція.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 397 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...