Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Практичне заняття 13



Тема 8. Криміналістична габітоскопія

Питання для усного опитування та дискусії

1. Основи ідентифікації людини за ознаками зовнішності та основні принципи опису методом „словесного портрета”.

2. Класифікація ознак зовнішності людини.

3. Анатомічні і функціональні ознаки зовнішності людини.

4. Використання ознак зовнішності людини в діяльності правоохоронних органів.

5. Підготовка матеріалів для проведення портретної експертизи.

Практичне завдання

1. Опис ознак зовнішності особи, зображеної на фотознімку методом „словесного портрета”.

2. Складання фотороботу за допомогою комп’ютерної програми.

Методичні вказівки

Ключові терміни та поняття: габітоскопія; ознака зовнішності; метод „словесного портрета”; невпорядкований і впорядкований опис; принципи впорядкованого опису; величина; форма; положення; колір; загально фізичні, анатомічні, функціональні ознаки; особливі прикмети; супутні ознаки; процесуальний і не процесуальний шлях використання ознак зовнішності;, фото композиційний портрет; портретна експертиза.

З метою глибокого засвоєння навчального матеріалу при самостійному вивченні теми студенту варто особливу увагу зосередити на таких аспектах: під методом „словесний портрет” розуміється науково обґрунтована система опису зовнішніх ознаки людини з використанням спеціальної термінології з метою встановлення, розшуку та ототожнення. Опис ознак зовнішності повинен проводитися з дотриманням основних принципів.

Спочатку описується власні ознаки і особливі прикмети, а потім супутні. Найбільша увага при цьому приділяється анатомічним ознакам, особливо обличчю, що має важливе значення для вирішення завдань, які виникають у правоохоронній діяльності. Для розшуку і встановленню особи – злочинця за ознаками зовнішності застосовуються технічні засоби, за допомогою яких виготовляються суб’єктивні портрети („фоторобот”).

Портретна експертиза за ознаками зовнішності зафіксованими на фотографічних знімках проводиться із застосуванням комплексу методів: вимірювальних, графічних, математичних, кібернетичних. Найбільш розповсюдженим є порівняльний метод і він здійснюється такими технічними прийомами, як співставлення, сполучення та накладання з їхніми модифікаціями.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 191 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...