Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 17. Право інтелектуальної власності. Ознайомитись із планом семінарського заняття, питаннями, що належать до цієї теми



Ознайомитись із планом семінарського заняття, питаннями, що належать до цієї теми.

Опрацювати конспект лекції з даної теми.

Опрацювати рекомендовану для вивчення теми літературу, законспектувати окремі положення, що стосуються питань теми, або зробити нотатки, групуючи їх за певними ознаками.

Рекомендується зробити у робочому зошиті план відповіді на кожне питання, яке виноситься на розгляд під час семінарського заняття.

Самостійно розглянути наступні питання:

1. Обмеження авторського права.

Відповідно до п. 6 ст. 14 Закону України „Про авторське право і суміжні права” вільне використання твору (без згоди автора або іншої особи, що має авторське право) допускається у певних випадках, але за умови, що вони не завдаватимуть шкоди нормальному використанню твору і не обмежуватимуть безпідставно законні інтереси автора. Аналізуючи можливі випадків вільного використання творів, передбачених Законом, можна зробити висновок, що обмеження в Україні прав авторів та осіб, що мають авторське право, не призводять до надмірної шкоди законним інтересам власникам прав, крім можливості вільного відтворення виключно в особистих цілях творів, зафіксованих у звуко- і відеозаписах, без згоди автора або іншої особи, що має авторське право, але з виплатою їм винагороди.

2. Процесуальні засади розгляду справ про захист прав інтелектуальної власності.

Потрібно зазначити, що загальні засади захисту права інтелектуальної власності від порушень базуються на тому, що дане право є непорушним. У випадку наявності ознак порушення права інтелектуальної власності, дії, які законом визнаються правомірними, порушеннями права інтелектуальної власності не визнаються. При цьому вина порушника для кваліфікації дій чи бездіяльності як таких, що є порушенням права інтелектуальної власності, значення не має.

3. Становлення законодавства України про право інтелектуальної власності.

Початком становлення українського законодавства про інтелектуальну власність було прийняття закону „Про власність”, в якому праву власності був відведений цілий розділ. Першим спеціальним актом був закон 1993 року „Про охорону прав на рослини”. Загальні засади охорони права громадян на творчу діяльність передбачені в Конституції України. У цивільному кодексі праву інтелектуальної власності присвячена ціла книга.






Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 181 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...