Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ТЕМА 2. Особа злочинця. Проблеми віктимології та суїциду



Поняття особи злочинця в кримінології та її відмежування від особи, яка вчинила злочин. Особа злочинця - це особа людини, яка займається злочинною діяльністю, тобто неодноразово і заплановано вчиняла дії, заборонені кримінальним законом.

Соціальне і біологічне в особі злочинця. Соціально-демографічна та морально-психологічна характеристика засуджених за вчинення злочинів. Класифікація осіб, що вчинили злочини. Типологія злочинців. Роль аномалій психіки в детермінації злочинної поведінки. Різні підходи щодо вивчення структури особи злочинця. Обсяг, межі та способи вивчення особи злочинця в кримінології. Іноземний досвід у вивчені особи злочинця. Фактори, що впливають на формування особи злочинця. Практичне використання даних отриманих про особу злочинця в діяльності правоохоронних органів.

Віктимологія – вчення про жертву злочину. Становлення віктимології як самостійного напрямку кримінологічних досліджень. Функції віктимології. Поняття віктимізації та віктимності особи. Класифікація жертв злочинів. Зв’язок “злочинець – потерпілий” в кримінології. Поняття віктимної ситуації. Рівень віктимності (коефіцієнт спеціальної віктимності за особами). Класифікація поведінки жертви та їх роль в механізмі скоєння злочинів. Суїцидальна поведінка особи. Статистика щодо фактів суіцидальної поведінки осіб на території України та інших держав. Моральна оцінка самогубств в різні історичні епохи. Механізм суїцидальної поведінки особи. Фактори, що підштовхують особу до самогубства. Зв’язок суїцидальної поведінки зі злочинністю. Віктимологічна та суїцидальна профілактика.

Роль і значення теми: вивчення даної теми дозволяє оволодіти знаннями про особу злочинця, проблеми віктимології та суїциду.

Ключові слова та поняття: “особа злочинця”, “суб`єкт злочину”, “соціальне і біологічне в особі злочинця”, “віктимологія”, “віктимізація”, “віктимність”, “суїцидальна поведінка”.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми: слухач має вільно володіти матеріалом теми, вміти реалізувати набуті теоретичні знання.

Перелік нормативно-правових актів до вивчення теми: 1.1; 1.2.1; 1.2.3; 1.2.4; 1.2.5; 1.2.6; 1.2.7; 1.2.9; 1.2.10; 1.2.12; 1.2.13





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 444 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...