![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
При моделюванні діяльності декількох частин та декількох пожеж чи надзвичайних ситуацій такий випадок можна розглядати як багатоканальну систему з відмовами та очікуванням.
При одночасному виникненні двох і більше пожеж чи надзвичайних ситуацій припускаємо, що станів, у яких може перебувати система, є нескінченна кількість. Тоді таку задачу можна розглядати як граничний випадок попередньої задачі при n ®¥.
Ймовірність перебування у стані m (обслуговування одночасно m викликів) набере вигляду відомого розподілу Пуассона з параметром a
, m =0, 1, 2, … (3.29)
де .
Таким же розподілом Пуассона можна описати і кількість пожеж та надзвичайних ситуацій, що одночасно тривають у місті, але при , де lп – середня густина потоку пожеж і
– середня тривалість гасіння однієї пожежі (ліквідації надзвичайної ситуації.
Оскільки і кількість одночасних викликів і кількість одночасних пожеж чи надзвичайних ситуацій описуються законом Пуассона з відповідними значеннями параметра a, то дисперсія розподілу буде дорівнювати параметру a:
, (3.30)
. (3.31)
Середньоквадратичні відхилення будуть, відповідно
, (3.32)
. (3.33)
Це дає змогу, наприклад, з допомогою правила трьох сигм оцінити ймовірність появи у місті певної кількості пожеж чи надзвичайних ситуацій:
aп ±3 sп.
Приклад. Нехай в місті щорічно відбувається в середньому близько 1000 пожеж та надзвичайних ситуацій, а гасіння однієї пожежі (ліквідація надзвичайної ситуації), в середньому, вимагає близько 45 хв. Оцінити кількість пожеж та надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути одночасно.
Знайдемо
та при год. одержимо параметр aп =0,08 і
.
Тоді
aп ±3 sп =0,08±3×0,28.
Звідси можна зробити висновок, що ймовірність виникнення більше однієї пожежі дуже мала і дорівнює 0,003.
Математичними методами можна одержати також окремі параметри виникнення декількох пожеж (надзвичайних ситуацій) та їх обслуговування.
Розглянутим методом можна здійснити моделювання не лише діяльності окремого поста чи спеціалізованої пожежно-рятувальної частини, а і всього гарнізону.
? Контрольні запитання
Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 183 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!