Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Лекція 4Україна в другій половині ХVІІ ст. «Руїна»: її соціально-політична суть і наслідки...21



Лекція 5 Гетьманщина в складі Російської імперії. Остаточна ліквідація української

державності Україна в XVIII ст… …………………………………………………………………...27

модуль 2. «УКРАЇНА У ХIХ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХІ СТОЛІТТЯ:

БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНІСТЬ»………………………………………………………………...31

Лекція 6 Капіталістична еволюція України у складі Російської імперії, її особливості

(ХІХст .)………………………………………………………………………………………….……32

Лекція 7 Україна на початку ХХ ст. Українська національно-демократична революція

1917 – 1920 рр… ……………………………………………………………………………………...37

Лекція 8Розвиток України в умовах утвердження тоталітарного режиму (1920-1939 рр.)……49

Лекція 9Україна в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)…………………………………..60

Лекція 10.Становище України у повоєнний період (1946-1953 рр.)…………………………….69

Лекція 11. Соціально-економічний розвиток України в умовах «відлиги» у період

загострення кризи радянської системи (1954-1985 рр.) ……………………………………………72

Лекція 12. Відродження незалежності України. Суспільно-політичний розвиток України

в умовах незалежності ……………………………………………………………………..................81


ВСТУП

Процес інтеграції у європейський освітній простір вимагає підготовки фахівців нової генерації, що будуть не тільки конкурентноспроможними на ринку праці, але й відрізнятимуться високою національною самосвідомістю, духовністю й політичною культурою. Важливе місце у формуванні цих якостей займає вивчення курсу історії України, який сприяє світоглядній підготовці студентів та всебічному вихованню їх як особистостей. Необхідність вивчення історії України у вищій школі випливає із актуальності і значимості досвіду минулих поколінь у нашому теперішньому і майбутньому житті, а також із громадянського обов’язку пошани і любові до своєї родини і Батьківщини.

Однак відносно невелика кількість навчальних годин, що відводиться на вивчення дисциплін гуманітарного циклу та відсутність необхідних навичок у студентів неісторичних спеціальностей створюють суттєві перешкоди у їх підготовці до занять та іспитів, у самостійному опрацюванні значного масиву історичних першоджерел, матеріалів і посібників. Наявні у бібліотеках та читальних залах підручники, за невеликим винятком, не завжди враховують специфіку і труднощі вивчення історії України у негуманітарних вузах. Також необхідно врахувати ще й значні розбіжності й відмінності у тлумаченні дискусійних проблем вітчизняної історії.

Виходячи із обмеженого обсягу навчальної програми, викладачі кафедри історії України підготували опорні конспекти лекцій з викладом основних подій і проблемних питань історичного минулого нашої Батьківщини від найдавніших часів до сучасності. Конспекти–довідники стануть у нагоді студентам усіх спеціальностей ЧДТУ денної та заочної форми навчання для підготовки до занять та іспитів, виконання індивідуальних завдань.

Усі лекційні матеріали подані в авторській редакції у такій послідовності: тема лекції, означення її головних проблем і джерел, стислий конспект із характеристикою найважливіших моментів національного державотворення, підсумки і контрольні питання. До кожного періоду додаються хронологічний довідник, список рекомендованої літератури.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 238 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...