![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
План:
5.1.1. Класифікація підіймальних установок.
5.1.2. Основні елементи підіймальної установки.
5.1.1. Підіймальні установки класифікують за:
– висотою піднімання для шахт: неглибоких – до 500 м; середньої глибини – від 500 до 1000 м; глибоких – від 1000 до 1500 м; надглибоких – понад 1500 м;
– призначенням: головні – для піднімання корисних копалин; допоміжні – для спуску-піднімання людей і вантажів; прохідницькі – для транспортування вантажів і людей при проходженні стволів;
– орієнтуванням шляхів транспорту: вертикальні і похилі;
– типу органів навивання: з органами навивання постійного і змінного радіуса;
– числом підіймальних канатів: одноканатні, багатоканатні;
– зрівноваженням: незрівноважені і зрівноважені системи;
– типом електроприводу: з асинхронним приводом і приводом постійного струму.
5.1.2. Підіймальні установки з клітками і скіпами показані на рис. 78.
У клітковій установці (рис. 78, а) розвантажувальні і навантажувальні операції проходять одночасно в клітці 1 на нижньому І чи проміжному ІІ горизонті і в клітці 2 на верхній приймальній площадці. Рух кліток відбувається за допомогою підіймальної машини 3, канатів 4, що перекинуті через напрямні шківи 5 на копрі 6. Під час обертання двигуна один канат намотується, а другий розмотується з барабана, завдяки чому відбувається одночасне підіймання однієї і опускання іншої клітки.
У скіповій установці (рис. 78, б) вагонетка 1 розвантажується за допомогою перекидача 2 в бункер 3, звідки через дозатор 4 вугілля висипається в скіп 5, одночасно розвантажується скіп 6 в бункер 7 на поверхні.
Іноді використовують установки з однією підіймальною посудиною і противагою. Підіймальна установка складається з органів навивання, канатів, редуктора, двигуна, апаратури управління і захисту. Вона розміщена в приміщенні на поверхні землі, або на копрі (в багатоканатних установках).
![]() |
![]() |
Рис. 78. Підіймальні установки: а – кліткова; б – скіпова
Контрольні запитання до теми 5.1:
5.1.1. За якими признаками класифікують шахтні підіймальні установки?
5.1.2. Загальна будова кліткової підіймальної установки?
5.1.3. Загальна будова скіпової підіймальної установки.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 833 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!