Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Принцип обов’язковості виконання стягнень



● Дисциплінарне стягнення виконується, як правило, негайно, а у виняткових випадках - не пізніше ніж за три місяці від дня його накладення. Після закінчення зазначеного строку стягнення не виконується, а лише заноситься до службової картки військовослужбовця. Особи, з вини яких не було виконано стягнення, несуть дисциплінарну відповідальність (ст.96 ЗУ „Про ДС”)

Матеріальна відповідальність – це вид юридичної відповідальності військовослужбовців, під якою розуміється встановлений для них обов’язок повного або часткового відшкодування в грошовій формі (в окремих випадках – у натуральній формі) заподіяної матеріальної шкоди державі.

Матеріальна відповідальність завжди має вираз певної грошової суми, яка утримується з винного на користь держави. За характером стягнення і за призначенням матеріальна відповідальність близька до цивільно-правової. Але поняття матеріальної і цивільно-правової відповідальності не тотожні.

Військовослужбовці і призвані на збори військовозобов’язані, можуть добровільно відшкодувати заподіяну шкоду державі повністю або частково.

Ці особи, за згодою командира (начальника) військової частини, можуть відновити пошкоджене майно.

Умови притягнення військовослужбовців до матеріальної відповідальності:

Крім загальних умов притягнення до матеріальної відповідальності законодавством передбачені спеціальні правила, що діють відносно окремих категорії військовослужбовців (спрощена процедура).

Правила притягнення військовослужбовців до матеріальної відповідальності залежать від:

З урахуванням цих факторів встановлені такі обсяги матеріальної відповідальності:

Обмежена матеріальна відповідальність

Ø за шкоду, заподіяну недбалим виконанням службових обов’язків, передбачених статутами, порадниками, інструкціями та іншими нормативними актами – у розмірі заподіяної шкоди, але не більше місячного грошового забезпечення;

Ø за пошкодження, псування або втрату через необережність майна, виданого в особисте користування – у розмірі заподіяної шкоди, але не більше тримісячного грошового забезпечення;

Командири (начальники) військових частин:

- за шкоду, заподіяну державі їх підлеглими – у розмірі заподіяної шкоди, але не більше тримісячного грошового забезпечення, якщо вони своїми розпорядженнями порушили встановлений порядок обліку, зберігання, використання, перевезення військового майна.

- якщо не вжили належних заходів, передбачених статутами, порадниками, інструкціями та іншими нормативними актами щодо запобігання розкраданню, знищенню чи псуванню військового майна, або притягнення винних до відповідальності – у розмірі заподіяної шкоди але не більше місячного грошового забезпечення.

Військовослужбовці несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини державі у разі:

÷ умисного знищення, пошкодження, псування, розкрадання, незаконного витрачання військового майна або вчинення інших умисних протиправних дій;

÷ приписки у нарядах та інших документах фактично не виконаних робіт,

÷ перекручування звітних даних і обману держави в інших формах;

÷ заподіяння шкоди особою, яка перебувала у нетверезому стані;

÷ дій (бездіяльності), що мають ознаки злочину;

÷ недостачі, а також знищення або псування військового майна, переданого їм під звіт для зберігання, перевезення, використання чи для іншої мети.

Підвищена (кратна) матеріальна відповідальність Військовослужбовці за шкоду, заподіяну розкраданням, марнотратством або втратою зброї та боєприпасів, оптичних приладів, засобів зв’язку, спеціальної техніки, льотно-технічного, спеціального, морського і десантного обмундирування, штурманського спорядження, спеціального взуття і одягу, інвентарних речей та деяких інших видів військового майна, несуть матеріальну відповідальність у 2-10 кратному розмірі вартості майна.

Постановою КМУ від 02.11.1995 № 880 встановлена наступна кратність:

10-ти кратна за вогнепальну та холодну зброю, боєприпаси, вибухові речовини і засоби підриву, висадження;
5-ти кратна за спеціальне спорядження, хутряні вироби та інші інвентарні речі, засоби індивідуального захисту, оргтехніку, спеціальні технічні засоби
3-х кратна за агрегати, запасні частини і прилади, оптичні прилади, пальне, масла, спирти, спеціальні рідини і т.п.;
2-х кратна малогабаритні засоби зв’язку, надувні переплавні засоби, засоби малої механізації і продукти харчування.  





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1526 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...