Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Написання малих букв



Тільки 18 малих букв мають конструкцію, відмінну від великих букв, а саме: а, б, в, г, д, е, и, і, ї, й, п, р, т, у, ф, ц, ш, щ. Поділимо ці букви на дві групи.

До першої групи слід віднести букви и, і, ї, й, ц, ш, щ, п, т, у. В цій групі переважають прямолінійні елементи розміщені пара­лельно бічним сторонам паралелограма. Зверху або знизу прямолі­нійні елементи плавно спряжені між собою. Слід звернути увагу на правильне написання нижнього горизонтального елементу букви „у”, який не доходить до сторони паралелограма на величину d (рис. 53).
Рис. 3-17

До другої групи належать букви а, б, в, д, е, р, ф в основі побудови яких лежить буква „о”.

Рис. 53
У букві „е” горизонтальний елемент проходить по середині ви­соти рядка.

У букві „д” верхній горизонтальний елемент не доходить до сторони паралелограма на величину d. Слід звернути увагу на правильність написання букв „б” і „в”.

Особливе місце займав буква „г”, похилий прямолінійний елемент має діагональний напрям.

Збільшену висоту, рівну h, мають букви б, в, д, р, висота букви „ф” є більшою за висоту h (рис. 54).
Рис. 3-18
 
 
Рис. 54


Написання деяких знаків

На (рис. 55) показано написання знаків, які зустрічаються при виконанні креслень.

Рис. 55


1 - рівність 5 - множення 9 - процент 13-секунда і лапки 17 - квадрат 21 - знак оклику
2 - плюс 6 - ділення 10 - градус 14 - від...до 18 - номер 22 - дужки
3 - мінус 7 - менше 11 - знак запитання 15 - від...до 19 - уклон 23 - безмежність
4 - множення 8 - більше 12 - хвилина 16 - діаметр 20 - конусність 24 - плюс мінус

Прийоми виконання написів креслярським шрифтом

Щоб виконувати написи стандартним креслярським шрифтом, пот­рібно добре засвоїти правила написання шрифтів, конструкцію кож­ної букви та цифри і систематично виконувати вправи з їх написан­ня. Щоб краще подати конструкцію букв шрифту, у стандарті зробле­но допоміжну сітку у вигляді ромбиків заввишки 1/14 h, тобто розмір букви по висоті поділено на 14 рівних частин.
Рис. 56
Студентам слід викону­вати спрощену допоміжну сітку, що складається з трьох ліній: крайні, відстань між якими дорівнює висоті букви, середню проведену посередині між двома крайніми. Похилі лінії проводять під ку­том 75° на відстані ши­рини кожної букви або цифри тексту і проміжку між буквами і словами (рис.56) Щоб спростити розмітку ширини букв і віддалі між ними можна ко­ристуватись
Рис. 3-20
смужкою креслярського паперу, на краю якої, тонко загостреним олівцем, відзначені рисками поділки які відповідають ширині букв і віддалі між ними. Такі смужки можна виготовити для різних розмірів шрифту. Переміщуючи дану смужку з поділками вздовж нижньої лінії рядка позначають на ній потрібні розміри. Через отримані позначки проводять похилі лінії допоміжної сітки. На перших кроках навчання якість напису значною мі­рою залежатиме від точності побудови сітки. Похилі лі­нії під кутом 75° можна бу­дувати за допомогою двох косинців, або спе­ціальним косинцем (рис. 57).

Коли сітка готова, тонко за­гостреним олівцем злегка позначають контури (кістяк) усіх букв, цифр і знаків, дотримуючись пра­вил їх написання. Пересвід­чив­шись у правильному нахилі і написанні букв, переходять до їх наведення.

Рис. 3-21
Для обведення, в залежності від розміру шрифту, використовують відповідно загострені олівці (рис. 57).

 
 
Рис. 57


Обводити шрифт треба так, щоб по­товщення відбувалась за рахунок намічених габаритних розмірів кож­ної букви і цифри, тобто не збільшу­ючи їх ширини і висоти.

Спочатку обводять похилі і гори­зонтальні елементи, потім прямолінійні діагональні елементи букв і на закінчення – криволінійні елементи.

Набувши певних навичок написання букв, можна використовувати більш спрощену сітку (рис. 58), на якій проводять горизонтальні лінії для розмірів h, с та в і декілька похилих ліній під ку­том 75° для того, щоб не відхилятися від заданого нахилу букв.

Рис. 58

Послідовність побудови окремих елементів великих і малих букв позначено на (рис. 59) цифрами і стрілками.

Рис. 59

Питання для самоконтролю.

1. Скільки основних форматів передбачає ГОСТ 2.301-68?

2. Які розміри сторін формату А4?

3. Скільки форматів А4 вміщується в форматі А2?

4. Яке призначення має тонка суцільна лінія?

5. Яке призначення має суцільна хвиляста лінія?

6. Що називається форматом?

7. Назвіть основні типи ліній, що застосовуються при виконанні креслень?


ТЕМА 3. ПРИЙОМИ ВИКРЕСЛЮВАННЯ КОНТУРІВ ТЕХНІЧНИХ ДЕТАЛЕЙ.

План.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 3249 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...