Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Пускорегулювальні та захисні електричні апарати



Замикання і розмикання кіл різних електричних приймачів (двигунів, нагрівників) здійснюються апаратами безпосереднього ручного, дистанційного чи автоматичного керування. Захист кіл від ушкоджень, спричинених струмами перевантаження і короткого замикання, здійснюється апаратами захисту (плавкими запобіжниками, автоматичними вимикачами).

Для контролю за роботою електроустаткування використовують терморегулятори, електроконтактні манометри, електроконтактні термометри, станції керування.

До апаратів ручного керування належать рубильники, пакетні, кнопкові, кулачкові і барабанні вимикачі та перемикачі, штепсельні рознімання. Безпосередньою дією руки на рукоятку чи кнопку цих апаратів їхні рухомі контакти стикаються з нерухомими, і електричне коло замикається або розмикається. За допомогою перемикачів здійснюються не тільки замикання і розмикання кола електричного приймача, а й зміна схеми його ввімкнення.

До апаратів дистанційного керування належать магнітні пускачі, реле і контактори, контакти яких замикаються і розмикаються не від безпосередньої дії руки, а через проміжний елемент — електромагніт чи електропривід.

Магнітні пускачі і контактори можуть використовуватися і для автоматичного керування електричними приймачами. У цьому разі замикання і розмикання їхніх кіл керування (електромагніту і електричного приводу) здійснюються не рукою, а приладами автоматики, наприклад датчиками реле температури тощо.

До електричних апаратів автоматичного керування належать кінцеві і шляхові вимикачі і перемикачі (мікроперемикачі), контакти яких замикаються і розмикаються під дією тих чи інших органів машини. Ці контакти можуть замикати і розмикати кола електричних приймачів безпосередньо або після дії на кола керування магнітних пускачів (контакторів).

До апаратів контролю за роботою електроустаткування належать терморегулятори, електроконтактні манометри, станції керування.

До основних параметрів електричних апаратів належать номінальні величини струму і напруги. Добуток цих величин дає номінальну (максимальну) потужність електричного приймача, для вмикання і вимикання якого може використовуватись даний апарат.

Дуже важливим параметром для багатьох апаратів, особливо автоматичного керування, є їхня електрична і механічна зносостійкість — кількість циклів (вмикання і вимикання), які апарат витримує без ушкодження. В даний час електрична зносостійкість магнітних пускачів і електромагнітних реле сягає 1...3 млн циклів.

Більшість електричних апаратів призначена для роботи при температурі навколишнього середовища (повітря) від -40 до +40 °С. Крім того, випускаються і теплостійкі апарати, наприклад, для роботи при температурі навколишнього середовища до 120 °С. До таких апаратів належить теплостійкий кулачковий перемикач типу ТПКП для кухонних плит (рис. 1.4).





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1912 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...