Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Контролювання шорсткості поверхонь здійснюється двома основними методами:
1. Порівнянням реальної поверхні виробу з робочими зразками шорсткості, які мають стандартні значення параметра Rа (ГОСТ 9378-93) (рис. 3.71) і виготовляються для певних способів оброблення.
Рисунок 12
Зразки шорсткості являють собою набір пластин або зразкових деталей, які оброблені з певною шорсткістю. Цей метод є простим і доступним, при Ra>1,25 мкм і Rz>10 мкм забезпечує достовірність контролювання і має широке застосування у цехових умовах. Для підвищення точності порівняльної оцінки використовують порівняльні мікроскопи, у яких поряд ставлять зразок і контрольовану деталь.
Замість зразків шорсткості можуть бути застосовані атестовані зразкові деталі. Цей метод найчастіше застосовують при одиничному виробництві в ремонтних майстернях.
2. Вимірюванням параметрів шорсткості за допомогою щупових або оптичних приладів. Числові значення параметрів шорсткості визначаються або безпосередньо за шкалою приладу (профілометрів) або за збільшеним зображенням профілю чи записаній профілограмі перерізу (профілографів).
Якщо в технічних вимогах не заданий напрямок вимірювання шорсткості, то вимірювання провадять в тому напрямку, де є найбільша шорсткість. При механічному обробленні різанням цій умові відповідає напрямок вимірювання, перпендикулярний до головного руху при різанні (поперечна шорсткість).
Питання для самоперевірки
1. Який метод застосовується при вимірюванні відхилень від правильної геометричної форми?
2. Контроль відхилення від площинності методом фарби?
3. Якими засобами проводиться контроль відхилення від правильного розташування поверхонь і осей деталей?
4. Якими засобами проводиться контроль округлості циліндричних поверхонь?
Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 373 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!