Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Векторні малюнки складаються з кривих і вузлів, які зберігаються у файлі у вигляді математичних формул, що генеруються при малюванні.
Завдяки цьому CORELDRAW демонструє такі можливості в малюванні складних кривих.
Векторні малюнки складаються з кривих і вузлів, які зберігаються у файлі у вигляді математичних формул, що генеруються при малюванні.
Крім того, оскільки об’єкти в CORELDRAW зберігаються у вигляді формул, ці образи можуть бути відтворені в будь-якому масштабі. Відмінності між растровим і векторним малюнками починають виявлятися при спробі їх редагувати. Растрові малюнки можуть мати абрис і заливку, але вони не будуть визначені з тим же ступенем деталізації, як у векторних образах. При масштабуванні векторних образів підтримуються ті ж характеристики абрису (зокрема ширина) і заливки.
4. Робота з растровими образами в Corel Draw
При роботі з растровими образами в CORELDRAW їм призначається дозвіл. Наприклад, якщо образ буде видимим тільки на екрані як Web-сторінка, йому потрібно призначити дозвіл 72 dpi.
Растрові образи можуть бути також збережені з різною кількістю кольорів. Це можуть бути чорно-білі образи, 8-бітові сірі (256 відтінків сірого), 8-бітові кольорові (256 кольорів), 16-розрядні (65 тис.кольорів) і так далі.
Щоб скопіювати растровий образ в CORELDRAW, потрібно:
1. Відкрити програму, в якій можна побачити об’єкт для копіювання в CORELDRAW. Це може бути інша графічна програма або оглядач Web.
2. Відкрити файл, що містить необхідний образ.
3. У більшості програм для Windows повинне бути меню з командами копіювання, вирізки і вставки. У оглядачах Web зазвичай можна також клацнути правою кнопкою миші на образі, який потрібно копіювати, і вибрати Сору Image (Копіювати) з контекстного меню (у оглядачах, можливо, доведеться спочатку зберегти образ у вигляді файлу). Якщо жодна з цих опцій не доступна, можна клацнути на образі або виділити його і ввести з клавіатури. Образ копіюється в буфер обміну. (В крайньому випадку можна просто нажать или, щоб “пограбувати” весь екран або активне вікно.)
4. З образом, скопійованим в буфер обміну, перейти в CORELDRAW.
5. Клацнути правою кнопкою миші у вікні ілюстрації і вибрати Paste (Вставити) з контекстного меню. Растровий образ буде скопійований в малюнок.
Перетворення об’єктів CORELDRAW в растрові образи
Окрім завантаження в CORELDRAW зовнішніх растрових ресурсів, їх можна створювати безпосередньо в CORELDRAW. Для цього потрібно спочатку створити векторний малюнок CORELDRAW. Далі вибрати об’єкти, які потрібно перетворити в загальний растровий образ, і в меню Bitmaps (Растрові зображення) вибрати Convert to Bitmaps Convert (Перетворити в растрове зображення).
При цьому відкривається вікно діалогу Convert to Bitmap (Перетворення в растрове зображення), в якому є всі опції для завдання характеристик майбутнього растрового образу. У списку Color (Колір) пропонуються різні колірні режими.
Тут слід враховувати, що хоча кольори RGB або CMYK чудово виглядають на моніторах з високим дозволом або при якісному кольоровому друці, із збільшенням розрядності квітів різко росте розмір растрового файлу. Ще сильніше впливає на розмір файлу дозвіл образу.
Прапорець Dithered (Півтоновою) активує функцію перетворення в півтони, яка дозволяє, змішуючи кольорові крапки, компенсувати відсутність в палітрі необхідних квітів. Таким чином, у ряді випадків замість 24-розрядної палітри досить буде вибрати 8-розрядну, заощадивши місце на диску.
Прапорець Transparent Background (Прозорий фон) дозволяє усувати з образу кольоровий фон. У списку Resolution (Дозвіл), що розкривається, можна вибрати дозвіл в крапках на дюйм (dpi). Передбачуваний розмір файлу показується внизу вікна діалогу і змінюється з вибором дозволу і квітів.
Antialiasing (Згладжування) усуває в растрових об’єктах зазублені краї, проте при цьому робить їх декілька розпливчатими (негативний момент).
Ефекти растрових образів. Після створення растрового образу до нього можна застосувати деякі корисні ефекти, які для векторних об’єктів недоступні.
Ці ефекти включають використання колірної маски, яка дозволяє виділяти і видаляти з образу будь-який небажаний колір; призначення до растрових образів прозорості — видалення фону (застосовується у разі застосування образу в Web); різні забавні ефекти спотворення образу, а також художні і колірні ефекти.
Застосування растрових колірних масок для усунення того або іншого кольору з образу застосовують при роботі з фотографіями, що сканують або імпортованими. Накладення колірної маски — фактично інструмент корекції забарвлення об’єкту.
Меню Bitmap (Растрові зображення) в CORELDRAW включає ряд графічних ефектів які можна застосовувати до растрових малюнків.
До конкретних растрових малюнків можуть застосовуватися не всі ефекти. Доступні ефекти залежать від колірного режиму і типу растрового образу. Наприклад до малюнків формату BMP в режимі 256 квітів не застосовуються такі ефекти як Page Curl (Закручування кута сторінки), Vignette (Віньєтка) та інші.
При виборі растрового образу і виборі ефекту в меню Bitmap (Растрові зображення) для кожного з ефектів з’являється своє вікно діалогу.. У цих вікнах можна заздалегідь проглянути ефект змін набудувати параметри ефекту перебудувати вид самого вікна. Нижче приводиться опис елементів управління наявних у вікнах діалогу ефектів.
Основні властивості растрового образу — дозвіл образу і кількість кольорів, які складають образ. Ці дві властивості визначають якість графіки і розмір файлу. Ясно, що образи з вищою якістю вимагають і більшого дискового простору.
В даний час найчастіше застосовуються наступні дозволи:
300 dpi (Dots per Inch — крапок на дюйм) — використовується для відтворення образу на старіших лазерних принтерах;
600 dpi — підтримується в лазерних принтерах останніх моделей;
72 dpi — дозвіл більшості екранів комп’ютерів.
Переваги растрових образів:
якщо растрові ілюстрації не масштабувати, вони забезпечують кращу якість зображення, чим векторні;
механізм збереження растрових крапок більш простий, ніж векторних кривих (хоча місця на диску растри займають більше);
багато графічних ефектів, доступних для растрових образів, для векторних не доступні;
графічні образи використовувані в більшості вузлів World Wide Web повинні бути растровими оскільки векторні об’єкти оглядачами Web не розпізнаються.
Таким чином дуже важливо мати хороший інструментарій для роботи з графікою обох типів. CORELDRAW забезпечує ці можливості.
CORELDRAW не призначена для повномасштабного редагування растрових малюнків — для цього є спеціальні програми. Тому якщо працювати передбачається виключно з растровими образами потрібно з CORELDRAW переходити в PHOTO PAINT. Проте з об’єднанням векторних і растрових об’єктів CORELDRAW справиться набагато краще чим PHOTO PAINT або будь-який інший растровий редактор. CORELDRAW включає меню Bitmap (Растрові зображення) яке дозволяє створювати редагувати і зберігати растрові образи в CORELDRAW.
Математичні основи комп’ютерної графіки. Представлення і перетворення точок і відрізків
План лекції
1. Представлення і перетворення точок;
2. Перетворення прямих ліній;
3. Обертання;
4. Зміна масштабу;
5. Тривимірні перетворення;
6. Тривимірні обертання.
1. Представлення і перетворення точок
Internet - это крупнейшая компьютерная сеть в мире. Представлення точок здійснюється наступним чином:
• на площині (x, у);
• у просторі (х, у, z).
Перетворення точок.
Розглянемо результати матричного множення
(x у), що визначає точку Р, і матриці перетворення 2х2 загального виду:
Рис. Приклади перетворення точок
Дослідження декількох часткових випадків.
1. a=d=1 i c=b==0. Змін не відбувається:
2. d=1, b=c=0. Зміна маштабу по осі х:
3. b=c=0/ Зміна масштабу по осях х і у:
2. Перетворення прямих ліній
Пряма задана 2 векторами.
Вектори положення точок А і A* рівні значенням (0 1)і (2 3) відповідно.
Матриця перетворення прямих ліній має вигляд:
Одержимо:
Альтернативне представлення лінії АA*:
Після цього множення матриці L на Т дасть таке представлення лінії BВ*
Операція перетворення збільшила довжину лінії і змінила її положення відносно осей координат.
Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 1498 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!