Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Модель HSB



Відповідно до моделі HSB колір визначається трьома компонентами: відтінком (Hue), насиченістю (Saturation) і яскравістю (Brightness). При моделюванні кольорів тут не змішують основні кольори, а змінюють їх властивості. Відтінок – це є власне колір в загальноприйнятому розумінні. Насиченість визначається кількістю білого в відтінку: в повністю насиченому відтінку не міститься білого –він вважається чистим; частково насичений відтінок світліший. Яскравість визначає інтенсивність світіння кольору – відтінки з високою інтенсивністю дуже яскраві, а з низькою – темні. Модель HSB прийнято використовувати при створенні зображень на комп’ютері з імітацією прийомів роботи і інструментарію художників. Після створення зображення його рекомендується перетворити в іншу модель, в залежності від способу публікації.

Колірна палітра в комп’ютерній графіці за призначенням подібна до палітри художника, але включає значно більшу кількість кольорів. Електронна палітра складається з певної кількості комірок, кожна з яких містить окремий колірний тон. Конкретна палітра співвідноситься з певною моделлю кольору, так як її кольори створені на основі колірного простору цієї моделі, і містить обмежений набір кольорів, які називаються стандартними. Графічні програми, як правило, надають на вибір декілька колірних палітр, кожна з яких відповідає певній моделі кольору.

Значення первинних і ахроматичних кольорів

Склад колірних палітр RGB залежить від вибраної роздільної здатності - 24, 16 або 8 біт. В останньому випадку колірна палітра називається індексною, тому що коди відтінків кольору виражають не колір пікселя, а індекс (номер кольору). До файлів зображень, створених в індексній палітрі, повинна додаватись сама палітра.

Таблиця 1.1 – Значення первинних і ахроматичних кольорів

Зображення, що готуються до публікації в Internet, прийнято створювати в так званій “безпечній” палітрі, яка містить 216 кольорів. Це викликано обмеженнями, пов’язаними з вимогами до сумісності комп’ютерів різних платформ.

Простір кольорів.

Простір кольорів — це спосіб відтворення кольорів за допомогою значень декількох параметрів. За параметри можна, наприклад, обрати інтенсивність червоної, зеленої і синьої складових світла, потрібних для створення кольору. Таким чином побудовано широко відомий простір кольорів RGB. Подібне представлення можна уявити як певний тривимірний простір, де кожну з компонент, червону, зелену і синю, відкладають за власною віссю у просторі кольорів. Тоді кожному кольору відповідає певна точка у цьому просторі кольорів зі своїми координатами з кожною з трьох осей.

Якщо точніше, простір кольорів — це сполучення моделі кольорів (яка визначає вісі, за якими відкладатимуться координати) і функції відображення (яка визначатиме значення, що відповідатимуть кожному з кольорів).

Не всякий колір можна представити у довільному просторі кольорів. Деякі з просторів кольорів визначають більше кольорів або інші кольори, ніж типові простори. Набір кольорів може бути представлено у певному просторі кольорів, який називається гамою. Оскільки гами можуть значно відрізнятися, не можна гарантувати того, що зображення у певному просторі кольорів може бути перетворено до іншого простору кольорів без заміни певних кольорів іншими, навіть якщо для створення цих зображень було використано однакову модель кольорів.


Вичення середовища редактора векторної графіки CorelDRAW. Особливості створення графічних зображень.

План лекції

1. Основні принципи роботи з Corel Draw;

2. Робота з текстом в Corel Draw.

1.

2.

2.1. Види тексту

2.2. Інструменти для роботи з текстом

2.3. Ефекти тексту

2.4. Імпорт/Експорт тексту

3. Робота з векторними образами в Corel Draw

4. Робота з растровими образами в Corel Draw

1.

2.

3.

4.

4.1. Ефекти растрових образів

4.2. Основні властивості растрового образу

4.3. Переваги растрових образів

1. Основні принципи роботи з Corel Draw

Основним поняттям в Corel Draw, як і в будь-якому іншому редакторові векторної графіки, є поняття об’єкту. Всі об’єкти мають контур, що складається з вузлів і сегментів, що сполучають їх, і заливку, яка може мати достатньо складну структуру.

Робота над будь-якою ілюстрацією полягає в створенні об’єктів, їх редагуванні і розташуванні на потрібних місцях. При тому спочатку створюється приблизна форма об’єкту, після чого форма уточнюється шляхом додавання, видалення і переміщення вузлів контура. При створенні необхідної форми об’єкту задається колір контура і вибирається заливка об’єкту.

Кожен малюнок, створений в редакторові, складається з одного або декількох об’єктів, які можуть накладатися і повністю або частково закривати один одного. Як об’єкти можуть використовуватися растрові малюнки, підготовлені в будь-якому редакторові векторної графіки і імпортовані в Corel Draw.

Створювати в редакторові можна як стандартні фігури: прямокутники, еліпси, багатокутники, спіралі і грати, так і довільні фігури, що складаються з прямих і кривих ліній.

Засоби роботи з текстом в Corel Draw наближаються по можливостях до текстового редактора. Інструменти форматування дозволяють прямо в Corel Draw створювати невеликі текстові документи, оформлені малюнками.

Основними прийомами роботи з Corel Draw є:

1. Створення простих геометричних фігур або довільних кривих і ламаних, замкнутих і розімкнених. Вставка і форматування тексту;

2. Редагування будь-якого об’єкту, зміна кольору контура і заливки, зміна форми об’єкту;

3. Вставка готових картинок або раніше створених вами ілюстрацій в документ;

5. Розміщення всіх об’єктів в потрібному місці, визначення взаємного порядку перекриття об’єктів.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 1817 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...