Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розділ 3. Розрахунок показників прибутковості акцій



Розділ IIІ Звіту про фінансові результати заповнюють відкриті акціонерні товариства, прості акції або потенційні прості акції яких відкрито продаються та купуються на фондових біржах, включаючи товариства, які перебувають у процесі випуску таких акцій. При за­повненні цієї частини звіту слід керуватись П(с)БО 24 "Прибуток на акцію".

У проміжній (квартальній) фінансовій звітності наводяться лише "Чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію" та "Скоригований чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію" (рядки 320 та 330).

Рядок 300. Середньорічна кількість простих акцій. У статті "Середньорічна кількість простих акцій" наводиться середньозваже­на кількість простих акцій, які перебували в обігу протягом звітного періоду.

Приклад. На початок року знаходилось у обігу 10000 акцій номінальною вартість по 10 грн.. кожна. 1 квітня випущено додатково 5000 акцій з оплатою грошовими коштами, а 1 вересня викуплено 3000 власних акцій за грошові кошти.

Алгоритм розрахунку середньорічної кількості простих акцій у обігу наведено у таблиці:

№ з/п Дата Зміст Випу­щені акції Влас­ні ви­куп­лені акції Акції у обігу Часо­вий зваже­ний ко-еф. Середньозва­жена кількість простих акцій, які перебува­ють у обігу
А              
  01.01.10 Залишок на по­чаток року   -   91/366  
  01.04.10 Випуск акцій   -   153/366  
  01.09.10 Викуп власних акцій       122/366  
  31.12.10 Залишок акцій на кінець року       - _
  Середньорічна кількість простих акцій у обігу (р.1+р.2+р.З за гр.7)  

У наведеному прикладі вважається, що акції продані чи викуп­лені саме у день, що вказаний у таблиці. У загальному плані датою продажу (викупу) вважається день переходу права власності на такі акції.

Рядок 310. Скоригована середньорічна кількість простих акцій. У статті "Скоригована середньорічна кількість простих акцій" показується середньорічна кількість простих акцій в обігу, скориго­вана на кількість простих акцій, що можуть бути випущені в обіг згідно з укладеними угодами (опціон, ф'ючерсний контракт тощо). Так, підприємство може разом з випуском облігацій надати пра­во їх власникам обміняти їх на прості акції, або надати право власни­кам привілейованих акцій обміняти на прості. Якщо таке право ви­никає, то йде мова про потенційні прості акції. Тобто, під по­тенційними простими акціями розуміють фінансовий інструмент або іншу угоду, яка дає право на отримання простих акцій.

Потенційні прості акції поділяють на:

антирозбавляючі прості акції, під якими розуміють фінан­совий інструмент, або іншу угоду, конвертація яких у прості акції приведе до збільшення чистого прибутку (зменшення чистого збит­ку) на одну просту акцію від звичайної діяльності у майбутньому;

розбавляючі прості акції, під якими розуміють фінансо­вий інструмент, або іншу угоду, конвертація яких у прості акції при­веде до зменшення чистого прибутку (збільшення чистого збитку) на одну просту акцію від звичайної діяльності у майбутньому.





Дата публикования: 2015-04-08; Прочитано: 1334 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...