Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Повний дешифратор



Повним називається дешифратор, який при кількості входів n має N=2n виходів. Для повного дешифратора унітарного коду характерними є також наступні властивості:

- активне значення вихідного сигналу з’являється одночасно лише на одному з виходів дешифратора;

- номер виходу, на якому з’являється активне значення вихідного сигналу, безпосередньо визначається кодом, що подається на входи дешифратора (наприклад, якщо вхідний код 000, то активне значення повинне формуватись на нульовому виході дешифратора, якщо вхідний код 001 - на першому і т.д.).

Принципи побудови повних дешифраторів розглянемо на прикладі трьохвходового дешифратора унітарного коду з активним високим рівнем вхідного сигналу. Для кількості входів n=32, х1, х0) визначаємо кількість виходів N=23=8 ( у7, у6,у5, у4, у3, у2, у1, у0).

Виходячи з наведених правил отримаємо таблицю відповідності між вхідними (хі) та вихідними (уі) сигналами дешифратора (таблиця 2.1).

Таблиця 2.1

х2 х1 х0 у7 у6 у5 у4 у3 у2 у1 у0
                     

Сукупність рівнянь (1), отримана на підставі даних таблиці 2.1 після проведення мінімізації, описує функції вихідних сигналів дешифратора.

(2.1)

На підставі рівнянь 2.1 побудуємо схему електричну функціональну дешифратора (рисунок 2.1), використавши в якості базових трьохвходові елементи “І”.

Наведений на рисунку 2.1 дешифратор у відповідності з таблицею 2.1 буде формувати активний високий рівень сигналу лише на одному з виходів, номер якого визначається вхідним кодом, а на інших виходах в цей час буде низький (неактивний) рівень сигналу.

Рисунок 2.1 – Схема електрична функціональна повного дешифратора на три входи з високим активним рівнем вихідного сигналу

Примітка: Якщо необхідно реалізувати повний дешифратор в іншому базисі, функції вихідних сигналів можуть бути перетворені під потрібний базис з використанням законів алгебри логіки.

Досить часто виникає потреба побудови повних дешифраторів з активним низьким рівнем вихідного сигналу.

Відповідно, у такого дешифратора тільки один з виходів знаходиться у стані логічного “0”, а інші у стані логічної “1” (таблиця 2.2). Номер активного виходу визначається аналогічним чином за вхідним кодом.

Таблиця 2.2

х2 х1 х0 у7 у6 у5 у4 у3 у2 у1 у0
                     

За таблицею 2.2 отримуємо сукупність рівнянь для побудови дешифратора в обраному базисі.

(2.2)

На рис.1.2 зображено схему електричну функціональну повного дешифратора з активним низьким рівнем вихідних сигналів, реалізовану на базі елементів ”3АБО“.

Примітка: Оскільки дешифратор найбільш часто використовується в схемах дешифрації адресних сигналів, n-входові дешифратори часто визначають як n-адресні, тобто наведені на рисунку 2.1 і рисунку 2.2 дешифратори можна класифікувати як трьохадресні.

Рисунок 2.2 – Схема електрична функціональна повного дешифратора на три входи з низьким активним рівнем вихідного сигналу





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 2005 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...