![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Зачищене м'ясо сортують залежно від кулінарного призначення. На якість м'яса впливає кількість і вид сполучної тканини, а також її стійкість при тепловій обробці. Частини м'яса, в яких вміст сполучної тканини невеликий, використовують для смаження, а якщо великий – для варіння й тушкування.
Вирізка – найніжніша частина м'яса; використовують для смаження великим шматком, натуральними порціонними (філе, біфштекс, лангет) і малими шматками (бефстроганов, шашлик, печеня по-київському).
Товстий і тонкий краї використовують для смаження великими шматками, порціонними натуральними (антрекот), панірованими (ромштекс) і дрібними шматками (бефстроганов, піджарка).
Внутрішня і верхня частини – для тушкування великими порціонними шматками (битки, зрази), для смаження панірованими (ромштекс) і дрібними шматками (бефстроганов і піджарка).
Зовнішня і бокова частини – для варіння, тушкування великими, порціонними (яловичина духова, зрази, битки) і дрібними шматками (азу, гуляш, домашня печеня, вироби з січеної маси).
Лопатка і підлопаткова частини, грудинка, пружок (м'ясо І категорії) – для варіння і тушкування дрібними шматками (гуляш, домашня печеня, вироби з січеної маси).
Котлетне м'ясо – це м'якоть шийної частини, пахвина і обрізки, які дістають при обвалюванні туші і зачищанні крупно-шматкових напівфабрикатів, а також пружок з туш II категорії. В котлетному м'ясі з яловичини вміст жирової і сполучної тканини не повинен перевищувати 10 %.
Кістки і сухожилки при обробці м'яса становлять: у яловичини І категорії – 25,4 %, II категорії – 28,5 %; втрати – 1 %.
Дата публикования: 2014-10-30; Прочитано: 4370 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!