Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Суть, види і джерела формування доходів



Дохід- це грошові надходження за одиницю часу юред. та фіз. осіб. Основні види доходів: 1.заробітна плата; 2.доходи від власності (первинні доходи власника напр. Дивіденти,плата орендарів); 3. державні трансферні платежі. Види доходів: 1. трудові; 2.легальні нетрудові (дивіденти,відсотки по вкладенню коштів в банк); 3.кримінальний дохід (контрабанда,підпільна вироб. діяльність); 4.доходи,що пов*язані з оцінкою доходів (виплати по інвалідності,благодійні фонди, соц.пенції та ін.) Критерії класифікації доходів: рівень формування (мікро(підприєство), макро(держава)); суб*єкти привласнення (населення,фірми, держави та ін.); джерело надходження (основні види доходів (трудові,легальні нетрудові та ін.).Розподіл доходів - визнач. часток кожного;суб*єкти розподілу – населення,державні фірми; об*єкти розподілу – фонд споживання.Функціональний розподіл- одна із складових виробничих ресурсів,плата за використання факторів виробництва.Мотиваційний механізм господарювання-поняття,яке охоплює: -формуванння кожного співробітника розум.сутності,-навч.персоналу і керівного складу.Мотивація-процес спонукання себе та інших до діяльності для досягнення особистих цілей організації. організації За велечиною нарахованих і реально отриманих доходів населення: Номінальний дохід - загальна сума доходів в цінах поточного періоду; Реальний дохід - дохід з урахуванням зміни цін, або доходів у цінах базового року.

53. Поняття,види та джерела доходів.Номінальні та реальні доходи.

Дохід- це грошові надходження за одиницю часу юред. та фіз. осіб. Основні види доходів: 1.заробітна плата; 2.доходи від власності (первинні доходи власника напр. Дивіденти,плата орендарів); 3. державні трансферні платежі. Види доходів: 1. трудові; 2.легальні нетрудові (дивіденти,відсотки по вкладенню коштів в банк); 3.кримінальний дохід (контрабанда,підпільна вироб. діяльність); 4.доходи,що пов*язані з оцінкою доходів (виплати по інвалідності,благодійні фонди, соц.пенції та ін.) Критерії класифікації доходів: рівень формування (мікро(підприєство), макро(держава)); суб*єкти привласнення (населення,фірми, держави та ін.); джерело надходження (основні Розподіл доходів - визнач. часток кожного;суб*єкти розподілу – населення,державні фірми; об*єкти розподілу – фонд споживання.Функціональний розподіл- одна із складових виробничих ресурсів,плата за використання факторів виробництва.Мотиваційний механізм господарювання-поняття,яке охоплює: -формуванння кожного співробітника розум.сутності,-навч.персоналу і керівного складу.Мотивація-процес спонукання себе та інших до діяльності для досягнення особистих цілей організації За велечиною нарахованих і реально отриманих доходів населення: Номінальний дохід - загальна сума доходів в цінах поточного періоду; Реальний дохід - дохід з урахуванням зміни цін, або доходів у цінах базового року. Для аналізу доходів підприємства використовують такі поняття. Реальні доходи споживача залишаються незмінними лише в тому випадку, якщо споживач у стані купити в цілому стільки ж благ, що і раніш.Реальні доходи залежать від наступних факторів:1) номінальних доходів;2) рівня цін на товари і послуги;3) темпів інфляції;4) рівня податків, якими обкладаються доходи. У свою чергу номінальні доходи (особливо в сфері малокваліфікованої праці) залежать від рівня безробіття в країні, підлоги і національної приналежності працівника. Індексація доходів - це механізм підвищення доходів пропорційно темпу інфляції.Валовий дохід дорівнює виторгу від реалізованих товарів і послуг. Середній дохід дорівнює валовому доходу поділеному на кількість реалізованих товарів і послуг. Граничний дохід – це приріст валового доходу від продажу додаткової одиниці реалізованих товарів чи послуг.




Дата публикования: 2015-02-18; Прочитано: 2483 | Нарушение авторского права страницы



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...