Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Управління розподілом прибутку



Отриманий прибуток підпр-во розподіляє за двома основ­ними напрямами: 1) на фінансування певних витрат на рівні держави шляхом сплати в держ. та місцеві бюджети податку на прибуток; 2) на формування на рівні підпр-ва фін. ресурсів або грош. фондів, які мають певне призначення і виконують певні функції в його діяльності.

Управління розподілом прибутку підприємства передбачає вирішення завдань: 1) забезпечити збільшення абсолютної суми прибутку після сплати податку на прибуток; 2) забезпечити збільшення абсолютної суми чистого прибутку підпр-ва; 3) визначення оптимального співвідношення у використанні чистого прибутку на споживання і накопичення; 4) визначення оптимального розміру прибутку, який спрямо­вується на виплату дивідендів.

В розподілі прибутку на рівні підпр-ва значну роль відіграє дивідендна політика. Дивідендна політика встановлює механізм формування частки прибутку, яка сплачується власником відповідно до його частки внеску в загальну суму власного капіталу підпр-ва. Основна мета дивідендної політики – встановлення необхідних пропорцій поміж поточним використанням прибутку власниками та майбутнім його зростанням, яке максимізує ринкову вартість підприємства і забезпечує його стратегічний розвиток.

Розподіл прибутку – процес формування напрямів його майбутнього використання відповідно до цілей і задач розвитку підпр-ва.

Розподіл прибутку здійснюється у відповідності зі спеціально розробленою політикою. Основна мета політики розподілу прибутку – є оптимізація пропорцій між його частинами, що капіталізується і споживається, з урахуванням забезпечення реалізації стратегії розвитку і зростання ринкової вартості підпр-ва.

Виходячи з цієї основної мети в процесі формування політики розподілу прибутку підпр-ва вирішуються задачі: забезпечення отримання власниками необхідної норми при­бутку на інвестований капітал;забезпечення пріоритетних цілей стратегічного розвитку підпр-ва за рахунок частки прибутку, що капіталізується;забезпечення стимулювання трудової активності і додаткового соц. захисту персоналу;забезпечення формування в необхідних розмірах резервного і інших фондів підпр-ва.

Принципи розподілу прибутку підприємства: 1. Зв'язок політики розподілу із загальною політикою управління прибутком підпр-ва. 2. Пріоритетність обліку інтересів і менталітету власників
підпр-ва. 3. Стабільність політики розподілу прибутку.4. Передбачуваність політики розподілу прибутку. 5. Оцінка ефективності розробленої політики розподілу прибутку.

Чинники, які впливають на розподіл прибутку: а)зовнішні (що визначаються зовнішніми умовами діяльності підприємства); б) внутрішні (що визначаються особливостями господарської діяльності даного підприємства).





Дата публикования: 2015-01-10; Прочитано: 556 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...