Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Сутність учнівського, педагог. Та адміністр. моніторингу



І етап – формування цілей і завдань. інформаційний моніторинг пов'язаний з накопиченням і оприлюдненням актуальної інформації для діяльності закладу; базовий – (прогнозуючий, пропедевтичний, що здійснюється з метою комплексного аналізу існуючих проблем і прогнозує певні перемоги й ризики в діяльності освітнього закладу до того як вони будуть усвідомлені органами управління; проблемний – що дозволяє досліджувати закономірності процесів, рівень небезпек, типологію проблем в освіті навчального закладу; управлінський – відстеження й оцінка ефективності наслідків і вторинних ефектів прийнятих управлінських рішень.

Адміністративний моніторинг передбачає реалізацію Програми розвитку закладу освіти, Освітньої програми закладу освіти, Програми моніторингу якості освіти, Положення про управління в гімназії, Положення про внутрішньошкільний контроль гімназії. Педагогічний моніторинг передбачає реалізацію моніторингової Програми діяльності класного керівника, кваліметричної моделі професійної майстерності вчителя.

Освітній (учнівський) моніторинг реалізується Положенням про внутрішній моніторинг рівня навчальних досягнень учнів, Програмою моніторингу стану здоров’я, Програмою моніторингу рівня вихованості учнів гімназії.

32. Освітній моніторинг У сучасних умовах освітній моніторинг може бути визначено як систему організації збору, зберігання, оброб­ки і розповсюдження інформації про діяльність педагогічної си­стеми, що забезпечує безперервне стеження за її станом і про­гнозування розвитку.

Моніторинг на сучасному рівні розвитку системи дошкільної освіти є однією із складових управління навч. закл. і основою прий­няття управлінських рішень. Тому моніторинг може існувати тільки у взаємозв'язку з управлінням, системою прийняття рі­шень. Ефективність не спрямованого на управління моніторингу низька і призводить до ряду недоліків, основні з яких - надмір­ність або недостатність інформації, її незатребуваність педаго­гічним колективом.

Лише в межах управлінських процедур можливо ведення моніторингу. Освітній моніторинг може бути організовано в закладі будь-якого типу і підпорядкованості, але слід пам'ятати що результати моніторингу цінні достатньо обмежений час, упродовж якого дані є актуальними для ухвалення тих або ін­ших рішень.

Отже, моніторинг у системі ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ – цеспеціально організоване, цільове, системне спостереження за якістю дошкільної освіти, що дозволяє відстежувати як відхилення від державних освітніх стандартів, так і рівень задоволення освітніх потреб населення.

Моніторинг: комплекс спостережень та досліджень, які визначають зміни в довкіллі, що пов'язані з діяльністю людини; - спеціально організоване систематичне спостереження за станом будь-яких об'єктів з метою їхньої комплексної оцінки та підвищення ефективності функціонування та ін. Моніторинг – систематичні процедури збору даних щодо важливих аспектів навчально-виховної роботи на національному, обласному, районному рівнях.





Дата публикования: 2015-01-13; Прочитано: 291 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...