Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Форми збереження інформації інформації



Зростаючі потоки інформації, необхідність збереження її у великих обсягах сприяли розробці і застосуванню носіїв інформації, що забезпечують можливість довготривалого її зберігання в більш компактній формі. Носій – фізичне середовище, у якому зберігаються повідомлення. У «докомп'ютерні» часи інформацію зберігали на папері, фотокартках, кіноплівці, магнітній стрічці тощо.

З появою перших комп'ютерів знайшли широке використання перфокарти і перфострічки, які використовуються до цього часу в телеграфних апаратах, а також в автоматичних верстатах.
Перфокарта - це аркуш тонкого картону стандартних розмірів. В певних місцях перфокарти пробивають дірочки. Перфокарти з пробитими дірочками пропускали через спеціальний пристрій. Задана у вигляді дірочок інформація перетворювалася в систему елек-тричних сигналів, які надходили до інших пристроїв комп'ютера.
Перфострічка - це стрічка цупкого паперу стандартної ширини, на яку заноситься інформація пробиванням дірочок у відповідних позиціях на 5-й або 8-й доріжках. Звичайно, за дірочками, нанесеними на перфокарти або перфострічки, стоїть цілком певна інформація. Магнітні стрічки і магнітні диски для зберігання інформації почали використовувати з розвитком обчислювальної техніки. Замість пробивки дірочок намагнічувались невеличкі області в потрібних місцях. Магнітні стрічки або диски встановлювались в спеціальні пристрої, де зчитувалася записана на них інформація і надходила до інших пристроїв комп'ютера. Магнітні картки містять закодовану інформацію в кредитних, телефонних та реєстраційних картках, а також перепустках і «ключах» для кодових замків. Компакт-диски (оптичні диски або CD) - це диск із спеціальної пластмаси із дзеркальним покриттям з того боку, з якого записується і зчитується інформація.

78. Структура журналу обліку наказів МОіН № Дата Зміст наказу Хто підписує До кого доводиться Кількість екземплярів

80. Види комунікацій Термін «комунікація» лат. communicatio від communico – роблю загальним, зв'язую, спілкуюся вживається в значенні: шлях повідомлення, зв'язок одного листа з іншим; спілкування, передача інформації від людини до людини, сигнальні зв'язки у тварин. Є ще термін «спілкування», близький до терміна «комунікація». Доцільно розрізняти ці два терміни в такий спосіб: під комунікацією будемо розуміти техніко-інформаційний аспект спілкування, тоді як під спілкуванням розуміти соціально-психологічний аспект комунікації.Інформативна комунікація – це процес передачі інформації про світ, у якому живуть коммуникатор і реципієнт.Рекреативна комунікація включає творчу, розважальну, чарівну, відволікаючу, гумористичну й іншу інформацію, що допомагає розслабитися, відпочити, унестись кудись уявою і мріями, пофантазувати.Ритуальна комунікація - це процес чи дотримання виконання соціально запропонованого поводження.

81. Сутність Інформаційний потоків. І. потік — стабільний рух інформації, спрямований від джерела інформації до отримувача, визначений функціональними зв’язками між ними.

Цей потік можна аналізувати в трьох аспектах: - синтаксичному — встановлює формальні правила (параметри) побудови інформаційного потоку, взаємозв’язок між його елементами. - Семантичному — встановлює правила інтерпретації кожного елементу інформаційного потоку. - Прагматичному — встановлює ступінь корисності кожного елементу інформаційного потоку для цілей управління.





Дата публикования: 2015-01-13; Прочитано: 234 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...