Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Агротехніка вирощування сіянців дуба черешчатого



Спочатку на розсаднику потрібно добре підготувати грунт. Найкраще для цього використати систему зяблевого обробітку або чорного, раннього чи сидерального пару

Зяблевий обробіток Осінню дискують грунт дисковими лущильниками на глибину 5-7 см з метою накопичення вологи і “провокації” проростання бур’янів. Через 10-15 днів проводять осінню зяблеву оранку ґрунту лемішними полицевими плугами загального призначення ПЛН-5-35, ПЛН-4-35, ПН-30Р, ПЛН-3-35. Рано навесні проводять боронування з метою закрити вологу, одночасно можна провести передпосівну чи передпосадкову культивацію (борони ЗБТУ-1,0; ЗБЗТС-1,0; ЗБП-0,6А; ШБ-2,5; культиватори: КПН-4Г; КПН-2,8А; КПН-2,8М).

Система чорного пару для нагромадження вологи, боротьби з бур’янами. Спочатку система зяблевої оранки. Навесні для закриття вологи проводять боронування в 2 сліди важкими і середніми боронами БЗРТС-1,О; БЗСС-1,О. Протягом літа ґрунт утримують в пухкому стані проводячи ряд культивацій з одночасним боронуванням (3-4 рази). В районах з достатнім зволоженням культивації з 5-7 см. До 10-12 см., в посушливих районах навпаки. Восени проводять глибоку безвідвальну оранку плугами без передплужників. Перед висівом, або висаджуванням в ґрунт культивують і боронують.

Система раннього пару – обробіток ґрунту починають весною після викопування садивного матеріалу. Все решта як і по системі чорного пару.

Сидеральний пар – на ґрунтах бідних та з достатньою кількістю вологості. Зелену масу літом заорюють (люпин, фацелія, горох, буркун). Сіють весною. Літом при утворенні зелених бобів сидерати скошують, або каткують, подрібнюють дисковими культиваторами і заорюють плугами. Решта як для системи чорного пару.

Підбирають участки з родючими ґрунтами. Посів осінню, або весною. Найкраще зберігати жолуді в траншеях. Через 2 м встановлюють продихи з трикутних, або чотирикутних дерев’яних труб. Пісок повинен бути вологим.

Жолуді можна зберігати під снігом: 10-15 см. жолудів і 15-20 см. ущільненого снігу. Зверху снігу 1 м. і покривають соломою, або листям. Невеликі партії зберігають в корзинах в проточній воді, або в насіннєсховищах, ящиках з піском, на стелажах в розсип.

Схеми висіву 40-40-70, 15-45-15-70. Норма висіву – 125г/п.м. Глибина загортання – 5-7см. Якщо дуб на площі раніше не ріс, то необхідно вносити мікоризний ґрунт в кількості 100г/п.м., або культуру мікоризного гриба. Для одержання мичкуватої кореневої системи проводять підрізку коренів після появи першої пари справжніх листочків коренепідрізником КН-1,2. Якщо появляється борошниста роса, то сіянці обприскують 0,5% розчином колоїдної сірки, або іншими препаратами, обробку повторюють через 2-3 тижні постійно. Прополювання – трав’янисті рослини є важливим компонентом в боротьбі за вологу, елементи живлення, світло. Щоб не було заростання бур’янами можна використати гербіциди зразу ж через 3-5 днів після посівів: симазин 1-2кг/га., пропазин – 2-4кг/га. Розчиняють в 500л води. Для рихлення в міжряддях використовують культиватори КРСШ-2,8А, КФП-1,5. Кількість культивацій в перший рік 4-6, на другий рік 2-4.

Перед посівом жолуді обробляють ТМТД або фентіурамом. Посів сівалкою СЛП-М. Термін вирощування 1 рік.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 1771 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...