Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Значення реалізації стратегій у досягненні стратегічного успіху



Практична реалізація стратегій підприємства, безперечно, є одним з найважливіших і найважкіших етапів стратегічного менеджменту, який потребує високої кваліфікації менеджерів і вимагає від них певного управлінського мистецтва.

Найпоширенішою помилкою керівництва є недостатня увага, що приділяється впровадженню розроблених стратегій; зусилля, які витрачаються на формування ефективного і перспективного стратегічного набору, не виправдовуються при невдалому управлінні його практичною реалізацією. І навпаки, за умови професійного підходу підприємство може отримати шанс на успіх, навіть якщо були допущені помилки при розробці стратегій, що входять до складу стратегічного набору підприємства (рис. 6.1).

    Формулювання стратегії
    Якісне Неякісне
Реалізація стратегії Якісна Успіх   Досягнуті цільові показники за темпами зростання, часткою ринку і прибутку. „Рулетка”   Ефективне здійснення пом’якшує наслідки невірної стратегії і дає час на її перегляд та внесення коректив. В іншому випадку прискорюється падіння у прірву.
Неякісна Проблеми   Здійснення вірної стратегії призвело до виникнення проблем. Можливо, менеджмент не усвідомлює, що стратегія була вірною. Провал   Діагностується дуже важко, оскільки невірна стратегія сприймається за нездатність керівництва до її здійснення.

Рис. 6.1 – Матриця можливих результатів реалізації стратегії

Досить поширеною є думка, що процес реалізації стратегій являє собою традиційну, тобто звичайну рутинну діяльність з виконання прийнятого довгострокового плану. Звідси на практиці виникають відповідні помилкові дії.

Причина помилок у тому, що процес реалізації стратегій істотно відрізняється від традиційного процесу виконання довгострокового плану. Це пов’язано з наступними моментами:

· ментальність виконання довгострокового плану – це мислення “від минулого до майбутнього”; ментальність реалізації стратегій – мислення “від майбутнього до сьогодення”;

· виконання довгострокового плану – це ретельність; реалізація стратегій – креативність (творче виконання);

· виконання довгострокового плану, в першу чергу, зумовлене внутрішніми рішеннями підприємства; реалізація стратегій істотно залежить від зовнішнього середовища і передбачає гнучку й адекватну реакцію на його зміни;

· при звичайному виконанні довгострокового плану відбувається тільки його виконання; з самого початку реалізації конкретної стратегії починається і процес її заперечення, тобто бере свій старт органічний процес створення якісно нової стратегії.

Отже, реалізація стратегій підприємства – це не пасивний засіб втілення розроблених стратегій у життя, а активний ключовий момент стратегічного менеджменту, що дозволяє судити про рівень його розвитку взагалі.

Основними завданнями реалізації стратегій є:

Ø встановлення пріоритету серед адміністративних завдань;

Ø встановлення відповідності між стратегією та внутрішньоорганізаційними процесами;

Ø вибір та узгодження зі стратегією стилю лідерства та підходу до управління підприємством.

Всі ці завдання носять тактичний характер.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 474 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...