Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Завдання 7. Уявіть собі, що автомобільна фірма звернулася до вас із проханням підготувати рекламний текст, у якому обґрунтовувалося б введення обмежень на імпорт



Уявіть собі, що автомобільна фірма звернулася до вас із проханням підготувати рекламний текст, у якому обґрунтовувалося б введення обмежень на імпорт іноземних автомобілів. Які аргументи ви б привели у вашій рекламі?

Ключові терміни і поняття

Валютний курс – ціна грошової одиниці однієї країни, виражена у грошовій одиниці іншої країни.

Вільна торгівля – зовнішньоторговельна політика, що не обмежується жодними протекціоністськими бар'єрами.

Економічна інтеграція – широке міждержавне об'єднання, яке діє відповідно до спеціальних угод і має певну організаційну структуру (включаючи спільні керівні та інші установи).

Інтернаціоналізація виробництва – економічна форма розвитку міжнародного поділу праці та міжнародного усуспільнення виробництва. Вона передбачає розвиток таких організаційно-економічних форм які пов'язують виробництво одних країн зі споживанням його результатів в інших.

Конвертованість валюти – здатність резидентів і нерезидентів вільно, без усяких обмежень, обмінювати національну валюту на іноземну і використовувати іноземну валюту в угодах з реальними і фінансовими активами.

Міжнародна кооперація – форма міжнародного поділу праці, яка полягає в розвитку міжнародних виробничих зв'язків, що виникають та існують між міжнародними спеціалізованими суб'єктами з метою поєднання взаємодоповнюючих процесів.

Міжнародна спеціалізація – форма міжнародного поділу праці, за якої зосередження однорідного виробництва у світі відбувається на основі прогресуючої диференціації виробничих процесів між різними країнами та їх суб'єктами.

Міжнародний поділ праці – процес відособлення різних видів трудової діяльності на міжнародному рівні, які взаємодіють і взаємодоповнюють один одного, складаючи об'єктивну основу міжнародного обміну товарами, послугами та результатами інших видів діяльності.

Міжнародна валютна система – форма організації валютних відносин у межах світового господарства.

Міжнародна торгівля – форма міжнародних економічних відносин, яка передбачає переміщення товарів і послуг за межі, що позначені державними кордонами.

Міжнародна трудова міграція – форма міжнародних економічних відносин, яка полягає у переливанні трудових ресурсів з одних країн в інші і виражає процес перерозподілу трудових ресурсів між ланками світового господарства.

Міжнародний рух капіталу (міжнародна міграція капіталу) – переміщення капіталів між країнами в пошуках вигіднішої сфери їх використання.

Платіжний баланс – статистичний звіт, в якому в систематизованому вигляді наводяться дані щодо зовнішньоекономічних операцій даної країни з іншими країнами світу за певний період часу.

Протекціонізм – політика обмеження імпорту, що проводиться з метою захисту національної економіки, стимулює розвиток вітчизняного виробництва.

Світова ціна – інтернаціональна вартість товару, яка визначається головними продавцями і покупцями певного виду продукції та формується в процесі здійснення великих і результативних операцій з товаром у вільно конвертованій валюті на світовому ринку.

Світове господарство – сукупність національних господарств, які беруть участь у міжнародному поділі праці і пов'язані між собою системою міжнародних економічних відносин.

Транснаціоналізація – формування внутрішньокорпоративних міжнародних ринків, що охоплюють переважну частину світових потоків товарів, послуг, капіталу і робочої сили.

Теми для підготовки доповідей

1. Європейське економічне співтовариство і його місце в світовій економіці.

2. Проблеми інтеграції економіки України у світове господарство.

3. Міжнародна міграція робочої сили, її причини і наслідки.

4. Транснаціональні корпорації та їх роль.

5. Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Бібліографічний список до семінарського заняття

1, 2, 3, 4, 5, 7

Семінарське заняття 16

Тема 17. Глобалізм як форма сучасного світового економічного розвитку. Економічні аспекти глобальних проблем та їх вплив на економічний розвиток України

Мета заняття: поглиблення і систематизація знань студентів з сутності глобальних проблем, з’ясування ролі міжнародного співробітництва у розв’язанні глобальних проблем і розвитку світового господарства.

План семінарського заняття

1. Сучасні тенденції глобалізації світової економіки.

2. Причини виникнення та суть глобальних проблем.

3. Економічні аспекти глобальних проблем та їх вплив на економічний розвиток України.

4. Міжнародне співробітництво у розв’язанні глобальних проблем і розвитку світового господарства.

Проблемні питання

1. Які шляхи вирішення проблеми вичерпаності ресурсів?

2. В чому полягають позитивні і негативні наслідки і науково-технічного прогресу?

3. Чому глобальні проблеми можуть бути вирішені тільки світовим співтовариством?

4. Охарактеризуйте форми прояву глобалізації.

Обладнання, яке потрібне для проведення семінарського заняття

Г. І. Башнянин, П. Ю. Лазур, В. С. Медвєдєв. Політична економія: Підручник. – К.: Ніка – Центр Ельга, 2000. – 527 с.

Методичні рекомендації до семінарського заняття

Розвиток людства в останні десятиліття відбувається під знаком глобалізації, яка являє собою всезагальні проблеми, що відзначаються загально планетарним за своїм масштабами та значенням характером, пов’язані з життєвими інтересами народів усіх країн, становлять загрозу життю для всього людства і можуть бути вирішені спільними діями всіх країн світу.

При розгляді другого питання необхідно з’ясувати, що кожна з глобальних проблем породжена специфічними причинами. За всієї різноманітності причин глобальних проблем, існують також спільні для них причинно-наслідкові зв’язки, властиві розвиткові технологічного способу виробництва. Сутність глобальних проблем полягає у комплексі зв’язків і відносин між державами та соціальними системами, суспільством і природою у загально-планетарному масштабі, які торкаються життєвих інтересів народів усіх країн і можуть бути розв’язані їх спільними зусиллями.

Аналізуючи третє питання семінару, зверніть увагу на класифікацію основних глобальних проблем сучасності, дайте їм характеристику.

В останньому питанні з’ясуйте можливі шляхи розв’язання глобальних проблем. Більш ґрунтовно необхідно розглянути міжнародне співробітництво у вирішенні цих проблем і розвитку світового господарства.


Ситуаційні завдання





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 304 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...