Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основні причини соціальної мобільності в суспільстві



Соціальне походження.

Фінансові можливості.

Наявність престижних позицій.

Освіта.

Під соціальною мобільністю розуміється будь-який перехід індивіда або соціальної групи з однієї соціальної позиції в іншу. Існує два основних типи соціальної мобільності: горизонтальна і вертикальна. Під горизонтальною соціальною мобільністю або переміщенням, мається на увазі перехід індивіда або соціального об'єкта з однієї соціальної групи в іншу, розташовану на одному і тому ж рівні. Тобто переміщення якогось індивіда з однієї релігійної групи в іншу, з одного громадянства в інше, з однієї сім'ї (як чоловіка, так і дружини) в іншу при розлученні або при повторному шлюбі, з однієї фабрики на іншу, при збереженні при цьому свого професійного статусу

20 Соціа́льний інститу́т як термін широко застосовується для опису регулярно повторюваних протягом тривалого часу соціальних практик, що санкціоновані та підтримуються з допомогою соціальних норм і мають важливе значення в структурі суспільства.

Соціальний інститут — набір правил, що пов'язаний з певним соціальним контекстом, який допомагає реалізації важливих соціальних функцій.

Соціальний інститут — організована система зв'язків та соціальних норм, яка об'єднує важливі суспільні цінності та процедури, які задовольняють основні потреби суспільства. В даному випадку, суспільні цінності — поширені ідеї та цілі, суспільні процедури — стандартизовані зразки поведінки у групових процесах, система соціальних зв'язків — переплетіння ролей та статусів, завдяки яким ця поведінка здійснюється та утримається у визначених меж Формальний поділ:

Формальні (президентство)Неформальні (ватажок у зграї хлопців)

За виконуваними завданнями:

Економічні — виробництво та перерозподіл благ та послуг, організація та поділ праці тощо.

Політичні — встановлення, виконання та підтримання влади.

Культурно-виховні — створення, укріплення та розвиток культури.

Суспільні (вузько-соціальні) — організовані добровільним об'єднанням.

Релігійні — регулювання стосунків людини та трансцендентних сил.

Стратифікаційні — визначають розміщення позицій та ресурсів.

Родинні — пов'язані зі шлюбом, сім'єю, соціалізацією молоді.

Взаємопов'язана система інститутів утворює стійку систему, що забезпечує задоволення потреб членів суспільства, регулює їхню діяльність та забезпечує розвиток суспільства.

Явні функції:

Закріплення та відтворення суспільних відносин.

Інтегруюча функція.

Транслююча функція — передача соціального досвіду.

Комунікативна функція — поширення отриманої в інституті інформації як в межах так і поза межами інституту.

Латентні функції — результати діяльності соціальних інститутів, які виходять за межі безпосередніх цілей людини.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 493 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...