Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Особливi» респонденти



Респонденти, що знаходяться в станi алкогольного чи наркотичного сп*яніння та особи в неприйнятному психологiчному станi (п’ята та шоста категорiя небажаних респондентiв), не можуть адекватно реагувати на проведення опитування i вiдповiдно надати релевантну iнформацiю, тому iнтерв’юери їх уникають ще на етапi вiдбору респондентiв.

11. Кабінетні методи маркетингових досліджень включають весь комплекс робіт із збору та налізу інформації щодо ринку, попиту, пропозиції та конкуренції, що можна отримати та систематизувати, не виходячи із власного кабінету.

Як правило, в кабінетних дослідженнях використовуються так звані «вторинні дані» - тобто інформація відкритих джерел, щорічні та щомісячні звіти, статистика, огляди компаній та ринків у ЗМІ та ін.

Масиви цих даних величезні, вони передбачають кропітку роботу із порівняння, аналізу та в разі необхідності перевірки інформації. Однією з переваг кабінетних досліджень є досить стислі строки, у які вони можуть бути проведені.

Застосування кабінетних досліджень

Без ретельних та ґрунтовних кабінетних досліджень неможливо оцінити кон’юнктуру ринку, його об’єми, інтенсивність конкуренції, ринкові ризики, можливості та інші основоположні фактори.

Кабінетні дослідження обов’язково проводяться для:

аналізу ринку (об’єм, емність, насиченість, темпи зростання, тощо)

прогнозу ринку

аналізу конкурентів

вивчення структури виробництва, попиту, пропозиції, споживання

анализу поставників, структури дистрибуції та роздрібної торгівлі

анализу цінової політики

аналізу ризиків та факторів, що заважають виходу на ринок (законодавчих, конкурентних, тощо)

вивчення перспективних товарів, ніщ, тощо.

Джерела інформації для кабінетних досліджень

Кабінетні дослідження передбачають, що у більшості випадків можна перевірити дані в інших джерелах, зіставити їх та виявити істину, тобто скористатися максимально об’єктивними цифрами.

Всі джерела інформації для кабінетних досліджень можна розділити на:

офіційні (загальнодержавні та місцеві нормативні акти, статистику Держкомстату, офіційні повідомлення міністерств, відомств та ін.)

внутрішні (річні звіти компанії, річні звіти її конкурентів, їх сайти, інформаційні бюлетені, тощо)

незалежні (матеріали спеціалізованих ЗМІ, галузеві видання, аналітичні звіти дослідницьких компаній, інтерв’ю та прогнози експертів, науковців, тощо).

Ґрунтовні кабінетні дослідження допоможуть в прийнятті стратегічно правильного рішенні, вбережуть від помилок на старті проекту. Єдиним їх недоліком є те, що всі дані для Ваших кабінетних досліджень збирав хтось, але не Ви, з якоюсь метою, але не Вашою. Не кажучи вже про те, інформація має властивість застарівати. Тому для більш детального дослідження, орієнтованого саме на Ваш проект, краще застосовувати кабінетні дослідження разом із якісними та кількісними дослідженнями.

12. Пілотні дослідження (пробний маркетинг) - використовуються як метод прогнозування збуту нових товарів, виходу на нові ринки або використання нових каналів збуту, тобто метод випробування нових елементів комплексу маркетингу фірми. Використовується за браком повної інформації або за неможливості її збирання та узагальнення. Цей метод поєднує конкретні маркетингові дії (збут продукції, рекламування, зміна рівня цін) з досліджуванням процесів і їхніх результатів за відомим принципом «спроб і помилок». Перевагою є безпосередня участь дослідника в маркетингових процесах, а недоліками велика вартість та суб’єктивність суджень експертів.

13. Кількісні маркетингові дослідженняпередбачають формування вибірки із генеральної сукупності досліджуваних об'єктів та прове­дення опитування із використанням анкет. За допомогою кількісних досліджень можна вивчити існуючі споживчі переваги.

Якісні дослідження проводять для вивчення неусвідомлених реакцій людини на зовнішні подразники на основі застосування методик психологічних та соціологічних досліджень. Серед них виділяють: індивідуальні і групові (фокус-групи) глибинні інтерв'ю, тести. За допомогою якісних маркетингових досліджень можна з'ясу­вати ставлення споживачів до існуючих та нових товарів, асортименту магазинів, якості обслуговування, реклами, стимулювання продажу.

Маркетингові дослідження дають можливість: чітко визначити групи людей (сегменти), які є або будуть покупцями, розробити нові маркетингові заходи.

Кваліфіковані маркетологи повинні з орієнтацією на позитивні результати, які матиме підприємство від здійснення маркетингових досліджень, проаналізувати наявні ресурси, визначитись з методами збору даних, виконавцями і вчасно здійснити маркетингове дослідження.

Знання основ маркетингових досліджень дозволяє організувати збір і опрацювання необхідної інформації фахівцями підприємств, що значно підвищує якість управлінських маркетингових рішень.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 469 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...