Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 1. Шкільні системи на сучасному етапі



Зміст

Вступ.

1. Шкільні системи на сучасному етапі......... 4

2. Еволюція програм..................................... 29

3. Диференціація навчання............................ 43

4. Практика шкільного виховання................ 61

5. Виховуюче навчання................................. 73

6. Засоби масової інформації в сучасній школі 81

Вступ

У зв'язку з обмеженою кількістю лекційних годин на вивчення дисципліни студенти опрацьовують матеріал курсу в значній мірі самостійно. При цьому вивчення тем, передбачених програмою вар­то розпочинати з поглибленого ознайомлення студентів з літератур­ними джерелами, які рекомендуються у списку літератури.

У разі опрацювання рекомендованої літератури необхідно, на­самперед, спробувати осмислити систему проблемних запитань та запитань для самоперевірки з теми.

Завершувати опрацювання теми варто самоперевіркою, по­значивши при цьому вірні відповіді.

Лекційні матеріали побудовані на основі підручників, навча­льних посібників, монографій, наукових статей. Серед основних:

1. Джуринский А.Н. История педагогики: Учеб. пособие для студетов педвузов. - М.г Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 2000.-432 с.

2. Джуринский А.Н. Развитие образования в современном мире: Учеб.пособие. - М.гГуманит. изд. центр ВЛАДОС, 1999. - 200 с.

3. Левківський М.В Історія педагогіки. - К.: Центр навчальної літератури.- 2003. - 360 с.

4. Лозова В.І., Троцко Г.В. Теоретичні основи виховання і навчання: Навчальний посібник/Харьковський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди. - 2-е вид., випр. і доп. - Харьків: "ОВС", 2002. - 400 с.


ТЕМА 1. ШКІЛЬНІ СИСТЕМИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

питання теми;

1. Визначення понять "зарубіжна педагогіка" і "порівняльна педагогіка".

2. Предмет і об'єкт вивчення порівняльної педагогіки.

3. Характеристика двох підходів до розуміння поняття демократизації освіти.

4. Загальні процеси, які притаманні розвитку вищої школи в сучасному світі.

5. Порівняння програм педагогічної освіти у провідних країнах світу.

6. Роль вчителя в зарубіжній школі.

ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ:

1. Проаналізуйте головні проблеми, що є актуальними для демократизації сучасної школи.

2. Поясніть поняття "єдина школа". Як це пов'язано з трактуванням демократизму освіти?

3. Зіставте основні характеристики шкільних систем Заходу, Японії, Росії. Знайдіть в них спільне й особливе.

4. Які основні процеси притаманні розвитку вищої школи у сучасному світі?

5. Спробуйте побудувати модель підготовки учителя на основі ідей і пропозицій педагогів різних країн.

6. Спробуйте сформулювати умови підвищення престижу професії вчителя, використовуючи досвід провідних країн світу.

7. Умови праці вчителя.

Визначення понять "зарубіжна педагогіка " і "порівняльна педагогіка

При вивченні питання про виникнення науки необхідно зауважити, що її початок пов'язують з публікацією в 1817р. французьким ученим Марком-Антуаном Жюльєном брошури «Нарис і попередні замітки до роботи з порівняльної педагогіки». У брошурі аналізувався шкільно-педагогічний досвід Франції й Швейцарії. Класифікацію порівняльної педагогіки вважаються учені XX ст. І.Кендл, П.Моврю, Г.Бередей (США), Дж.Лоуеріс, Н.Ханс (Англія), Ф.Шнайдер. Ф.Хількер (Німеччина), П.Россело (Швейцарія) та інші. У другої половині сторіччя прийшло нове покоління дослідників розвитку освіти в сучасному світі: Дж. Браун, В. Маллнсон (США), Е. Ніколас, К.Б. Холмс (Англія), А. Вексліар, М. Дебесс (Франція), І. Містер, Ю. Шрайвер (Німеччина) тощо.

Впродовж ХІХ-ХХ ст. порівняльна педагогіка розвивалася в умовах зростання інтернаціональної спрямованості педагогічних ідей і шкільних реформ.

Наукову силу являє собою Європейське товариство порівняльної педагогіки. У 1995 р. на міжнародній конференції в Токіо було ухвалене рішення про організацію Азіатської асоціації порівняльної педагогіки. У всіх провідних країнах світу існують національні товариства порівняльної педагогіки. Видаються міжнародні та національні часописи з проблем порівняльної педагогіки. Опубліковано безліч книг і статей з цієї тематики. У одній лише Японії тільки? в 1980 р. було опубліковано понад 360 таких робіт.

В Україні питання порівняльної педагогіки розглядаються, в опублікованих працях В.О.Сухомлинської, І.А.Зязюна, Л.П.Пуховської, Н.В.Абашкіної, Л.О.Хомич та інших видатних дослідників, де представлені різні аспекти розвитку сучасного світового освітнього процесу. Курс порівняльної педагогіки викладається у вищих навчальних закладах і є одним з помітних в циклі психолого-педагогічних дисциплін.

У Росії при Академії освіти діє Рада з порівняльної педагогіки, представлена видатними вченими (В.П.Борісенков, БЛ.Вульфсон, О.Н.Джуринський, В.П.Лапчинська, З.А.Малькова, І.Б.Марцинковській, Н.Д.Нікандров, В.Я.Піліповській, К.І.Салімова, С.О. Тангян, Т.Ф. Яркіна та інші).





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 420 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...