Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Діти сьомого року життя вчаться визначати кількісний склад чисел з двох менших спочатку в межах першої п'ятірки, а потім у межах десяти. Це завдання розглядається як одне з найважливіших у підготовці дітей до обчислювальної діяльності.
Протягом усіх років навчання в дитячому садку в процесі виконання вправ з множинами поступово дітей готують до усвідомлення складу числа з двох менших чисел. Діти утворюють множини, об'єднуючи невеликі множини разом, ділять їх на частини, порівнюють між собою. Всі ці вправи сприяють створенню суттєвої основи для вивчення складу числа.
Слід підкреслити, що основною метою цих вправ є не механічне запам'ятовування таблиць або того, з яких чисел складається те чи інше число. Основне — зрозуміти, що число, так само як і множину, можна утворити з частин, груп інших чисел, загальна кількість яких відповідає заданій множині або числу. Оперуючи з конкретними множинами і числами, діти усвідомлюють відношення частини і цілого. Частини можуть бути рівними і нерівними, більшими або меншими, проте завжди частина менша, ніж ціле. Наведемо приклад такого заняття.
Вихователь ставить за мету ознайомити дітей з кількісним складом числа 4.
«Діти, покладіть перед собою іграшки,— каже вихователь,— полічіть їх. Знайдіть картку з відповідною цифрою і покладіть її під іграшки». Діти знаходять картку, вихователь перевіряє, чи всі діти правильно полічили іграшки і взяли картку з відповідною цифрою. «Скільки у вас іграшок? Розкладіть іграшки на дві кольорові смужки паперу». Діти виконують завдання. «Розкажи, Петрику, як ти розклав чотири іграшки. Як Оленка розклала їх? А як розклав іграшки Сашко? Як можна скласти число 4?. З яких менших чисел складається число 4?»
Дітям пропонується зібрати іграшки і знову розкласти їх на дві смужки, проте вже інакше, не так як вони розкладали раніше, Завдання повторюють тричі. У процесі такого навчання діти засвоюють, що число 4 складається з 3 і 1; 1 і 3; 2 і 2.
Діти можуть зобразити чотири геометричні фігури з трикутників і чотирикутників, зафарбувати двома кольорами (всього було чотири фігури, деякі з них червоні, а решта — зелені). Як наочність широко використовуються цифри. Наприклад, діти розкладають число 6 так: 5 і 1; 4 і 2; 3 і 3; 2 і 4; 1 і 5. При цьому важливо, щоб вихователь стежив за відповідями дітей, в яких слід називати як усе число, так і його частини. «У мене було всього п'ять прапорців, з них три-прапорці я віддав Іринці і два — Володі. У Іринки і Володі разом п'ять прапорців. Отже, число 5 можна розкласти на 3 і 2.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 8454 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!