Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Косигінські реформи і економіка України періоду (1964-1984)



У 1965р. нове радянське керівництво здійснило спробу економічних реформ з метою прискорення НТП,інтенсифікації розвитку народного господарства СРСР. Розробка якої належала Голові Ради Міністрів СРСР О.Косигіну.

Реформа в с/г передбачала: А)підвищення закупівельних цін на с/г;

Б)встановлення твердих планів закупівлі с/г продукції. За здану продукцію понад план встановлювалася надбавка 50% закупівельної ціни;

В)перерозподіл національного доходу на користь с/г;

Г)заходи, що сприятимуть розвитку соціальної сфери села.

Проте,істотних змін в аграрній політиці не відбулося-реформа лише дещо «обновила» колгоспну систему,безгосподарсько використовувала землі.

Реформа в промисловості передбачала перехід від адміністративних до економічних методів управління:

А)переведення підприємств на госпрозрахунок;

Б)оцінку діяльності підприємств не по валові,а по реалізовані продукції;

В) створення на підприємствах фондів матеріального стимулювання.

Відновилася система управління через союзні та союзно-республіканські міністерства. На першому етапі забезпечувалися відносно високі темпи розвитку промисловості. 8 п’ятирічку (1966-1970)називали «золотою». Проте на по.70-х рр. реформа зазнала краху. Причини провалу економічної реформи:

А)реформа не торкнулася основ адміністративно-командної системи,мала не комплексний характер, не змінювала інвестиційної політики;

Б)партійно-державний апарат не міг і не хотів відмовитися від звичних методів управління економікою. З’являється культ «сірості» в управлінні державою.

Посилилися безгосподарність і безвідповідальність, усе більше заявляли про себе корупція, організована злочинність і «тіньова економіка».

Протягом 60-80-х рр. спостерігалося певне зростання добробуту народу,підвищення заробітної плати. Проте це було відносним: за рівнем життя України на поч.80-х рр. займала 50-60-ті місця у світі. Існував гострий дефіцит промислових і продовольчих товарів,черги стали ганебною прикметою життя народу. Відносний добробут народу забезпечувався за рахунок розпродажу національних природних багацтв - нафти,газу,вугілля,лісу.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1876 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.012 с)...