Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Нащадки, очікувані від шлюбу, відповідно до груп крові батьків



Типи поєднання Групи крові батьків Групи крові в дітей
                  00×00 00×А0 00×АА 00×В0 00×ВВ А0×А0 АА×А0 АА×АА А0×В0 АА×В0 А0×ВВ АА×ВВ В0×В0 В0×ВВ ВВ×ВВ 00×АВ А0×АВ АА×АВ В0×АВ ВВ×АВ АВ×АВ А0, 00 А0 В0, 00 В0 АА, А0, 00 АА, А0 АА АВ, А0, В0, 00 АВ, А0 АВ, В0 АВ ВВ, В0, 00 ВВ, В0 ВВ А0, В0 АА, АВ, А0, В0 АА, АВ АВ, ВВ, А0, В0 АВ, ВВ АА, АВ, ВВ

Примітка. У межах кожного з десяти типів поєднань генотип групи крові можна розрізнити тільки на підставі вивчення нащадків.

Групи крові Rh+ і Rh- системи резус визначаються генами, які розташовані в першій парі хромосом. Група крові Rh+ може бути гомозиготна (DD), і гетерозиготна (Dd), Rh- – тільки гомозиготна (dd). Групи крові резус-системи успадковуються як менделюючі ознаки.

Якщо батьки відрізняються за групами крові Rh-системи, то в їх дітей виникає резус-конфлікт з розвитком гемолітичної хвороби. Це захворювання трапляється з частотою 1: 500 новонароджених. З кожною наступною вагітністю зростає ризик імунізації і збільшується ймовірність гемолітичної хвороби новонароджених і її тяжкість. У таких сім’ях перша дитина народжується здоровою. Всі наступні діти хворіють на жовтяницю і вмирають найближчим часом після народження або мертвонароджені. Причому з кожними наступними пологами захворювання в дітей виявляється в більш тяжкій формі.

Прояв захворювання при успадкуванні Rh-системи залежить від генотипів батьків.

Якщо в матері генотип сс (фенотип Rh-), а в батька – генотип СС (фенотип Rh+) то всі діти матимуть генотип Сс (фенотип Rh+). У випадку коли така жінка вступить у шлюб з чоловіком, генотип якого Сс (Rh+), то в половини їх дітей буде генотип Сс (Rh+), а в решти – генотип сс (Rh-). Якщо батько має генотип Сс, діти з генотипом Сс (Rh+) чергуються з генотипом сс (Rh-).

Якщо дружина має генотип сс (Rh-), а чоловік гомозиготний за геном С, то їх перша дитина народиться нормальною і життєздатною. Але якщо резус-негативній жінці до вступу в шлюб переливали Rh+ кров, то вже перша їх дитина буде нежиттєздатною. Тому, навіть одноразове переливання Rh+ крові особам жіночої статі (дівчаткам і дівчатам) з резус-негативною кров’ю абсолютно не припустимо.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 719 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...